Niespodziewana decyzja sędziów na Kulm. Stefan Kraft wygrywa, druga seria anulowana

Stefan Kraft wygrał niedzielny konkurs na mamuciej skoczni w austriackim Bad Mitterndorf. Kamil Stoch zajął czwarte, a Piotr Żyła dziewiąte miejsce. Wiatr znów miał duży wpływ na rezultaty zawodników. Sędziowie anulowali drugą serię konkursu, gdy na górze pozostawało już tylko trzech skoczków.

Kamil Stoch
facebook.com/KamilStochOfficial

Po wspaniałej sobocie Polaków na Kulm pierwsza niedzielna seria konkursu w Bad Mitterndorf nie wypadła już tak okazale. Wprawdzie Kamil Stoch poszybował pięknie, a odległość 232 metry dała mu na półmetku czwarte miejsce, a Piotr Żyła był dziewiąty, ale rozczarował Dawid Kubacki. Naszemu mistrzowi świata przydarzyła się pierwsza od bardzo dawno wpadka. 199 m i niepewne lądowanie oznaczało, że zabraknie go w finale zawodów, który jednak ostatecznie i tak został odwołany.

Po raz kolejny natomiast punktował Aleksander Zniszczoł, który w sobotę awansował do drugiej serii po raz pierwszy od trzech lat. W finale na Kulm skoczył 189,5 metra. Jakub Wolny w drugiej próbie osiągnął 205,5 m. Przy najlepszej odległości z pierwszej serii -  Ryoyu Kobayashi poleciał aż 242,5 metra - nie były to imponujące próby, ale ważne, że nasi młodsi zawodnicy ponownie przebili się do drugiej serii.

Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł ponownie z punktami Pucharu Świata

Przed skokami Domena Prevca i Kamila Stocha nastąpiła dłuższa przerwa spowodowana przez wiatr. Słoweniec przy podmuchach w plecy poradził sobie nieźle - 212 m i druga pozycja. Warunki pogorszyły się jeszcze przed próbą Polaka. W efekcie Kamil Stoch spadł na 159 metrze i mógł tylko bezradnie rozłożyć ręce.

Sędziowie postanowili wreszcie podnieść belkę, ale konkurs zaczął się przeciągać przez niebezpieczne podmuchy wiatru - chociaż na górze pozostało tylko trzech skoczków. Wreszcie jury zawodów unieważniło finałową serię. Niespodziewana decyzja zwłaszcza że oglądaliśmy aż 27 prób, ale wyraźnie było widać, że wiatr wpływał na rywalizację.

Dwóch Polaków w czołowej dziesiątce. Druga seria na Kulm anulowana w ostatniej chwili

Jakub Wolny został sklasyfikowany na 21,  Aleksander Zniszczoł na 28 miejscu. Dawid Kubacki uplasował się na 32, a Klemens Murańka na 38 pozycji.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Kamil Stoch #Piotr Żyła #Dawid Kubacki #Kulm #loty narciarskie #Puchar Świata w skokach

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo