Strzelanina w Connecticut. Jeden zabity, kilka osób rannych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/MikeGunner/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w strzelaninie, do której doszło w niedzielę nad ranem czasu lokalnego w klubie nocnym w mieście Hartford, stolicy stanu Connecticut na północnym wschodzie USA - poinformowała miejscowa policja.

Na razie nie jest jasne, kto otworzył ogień do ludzi. Agencja AP pisze o wielu postrzelonych osobach.

Tuż przed godz. 4.30 rano czasu lokalnego (10.30 w sobotę w Polsce) policja wciąż była na wczesnym etapie dochodzenia - przekazał porucznik Paul Cicero z policji w Hartford, na którego powołuje się AP. Więcej szczegółów na razie nie podano.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Wicemarszałkowi puściły hamulce. Kamiński w TVN o "ohydnym wykorzystaniu kłamstwa smoleńskiego"

/ fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Nawet w taki dzień, jak 10. rocznica katastrofy smoleńskiej, wielkiej narodowej tragedii, niektórzy nie potrafią odrzucić partyjnych i osobistych wojenek. Dziś w TVN24 wicemarszałkowi Senatu, Michałowi Kamińskiemu, puściły hamulce. Zarzucał obecnie rządzącym "ohydne wykorzystywanie kłamstwa smoleńskiego". - Nie oczekuję od nich „przepraszam”. Oczekuję od nich, żeby odeszli. Ja nie chcę od nich przeprosin - mówił Kamiński.

Dziś wielu Polaków pogrąża się w zadumie i wspomnieniach zarówno wydarzeń sprzed 10 lat, wielkiej narodowej tragedii w Smoleńsku, jak i religijnie kontempluje tak ważny dzień, jakim jest Wielki Piątek - dzień Męki i Śmierci Krzyżowej Chrystusa. Nawet w ten dzień niektórzy nie mogą wyzbyć się animuszu do partyjnych i osobistych przytyków.

Michał Kamiński, wicemarszałek Senatu, nie miał zamiaru powstrzymywać się dziś od śmiałych ataków na ekipę rządzącą. [polecam:https://niezalezna.pl/322547-wojcik-wkraczamy-w-finalna-faze-sledztwa-smolenskiego-bylo-duzo-bledow-na-poczatku]

- Nie oczekuję od nich „przepraszam”. Oczekuję od nich, żeby odeszli. Ja nie chcę od nich przeprosin. Prędzej czy później wszyscy, którzy odpowiadają za ten trwający już 5 lat czas grabieży w Polsce poniosą taką odpowiedzialność, jaką powinni za to, co robią także dzisiaj w obliczu tragedii pandemii i kolejnej próby dochodzenia do władzy po trupach

- grzmiał Kamiński w TVN24.

Potem przypuścił bezpardonowe natarcie.

- Kłamstwo smoleńskie i ohydne wykorzystanie kłamstwa smoleńskiego przez obecną ekipę władzy posłużyło im do zdobywania władzy

- stwierdził.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści różnych ugrupowań oraz działacze społeczni. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVN24, 300polityka.pl, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts