Jaki Juszczyszyn?

  

Za kilka miesięcy takie zdziwienie wyrażą miliony Polaków, o ile w ogóle ktoś będzie Polaków o to pytał. Mateusz Kijowski – mówi to coś jeszcze szerokiemu wyborcy? No, może ten akurat jeszcze coś tam mówi, ze względu na serię komicznych występów i wieloletnią prezentację „wizerunku” od rana do wieczora.

Zupełnie inaczej wygląda to w wypadku „Magdy Rudej”, aktywistki KOD, przepadł też Hadacz i wielu innych. Ze wszystkich niegdysiejszych „bohaterów” i „obrońców konstytucji” chyba najbardziej brutalnie został wykorzystany, a potem porzucony „Szary Człowiek”. Przypomnę że chodzi o nieszczęśnika z zaburzeniami psychicznymi, który się podpalił przed Pałacem Kultury i Nauki. „Szary Człowiek” to była dość popularna zbitka słów, jednak za nią kryło się konkretne imię i nazwisko – Piotr Szczęsny. Dziś pięciu na stu mogłoby słowo powiedzieć o „Szarym Człowieku”, ale tylko jeden na 100 tysięcy byłby w stanie podać nazwisko tragicznie zmarłego. Na chorobie psychicznej i tragedii człowieka przez kilka miesięcy budowano mit wolności i walki z reżimem. Dziś ten biedak i pamięć o nim stali się jednym z wielu zużytych mechanizmów propagandowych, a wbijane do ludzkich głów kłamstwa i manipulacje rozpłynęły się w niepamięci. Tak działa „demokratyczne” towarzystwo czy raczej towarzysze. Dla nich ludzie są mięsem armatnim, otaczają swoich „herosów” opieką, dopóki przynosi to korzyści rewolucji. Giną natychmiast, gdy się zużyją albo wyeksploatują w walce i nie mają już wartości bojowej. Juszczyszyn dołączy do grona anonimowych „bohaterów” szybciej, niż się spodziewał on sam i jego promotorzy. Jest skazany na porażkę z powyższych względów, jak również cech, które utopiły Kijowskiego – dziwne biznesy i kabotyństwo.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts