Dwie wykluczające się Polski

  

Postronny obserwator, usłyszawszy o wniosku opozycji o odwołanie ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, złożonym w kontekście ujawnionych materiałów operacyjnych CBA, musiałby dojść do wniosku, że to sam minister koordynator jest faktycznym właścicielem urokliwej willi w Kazimierzu Dolnym, i na dodatek sama posesja stanowi jedynie maleńki fragmencik szemranych interesów obecnej większości rządowej.

Nic bardziej mylnego, bo oczywiście zarzuty dotyczą byłego prezydenta i jego małżonki z krańcowo odmiennej opcji politycznej, a minister jest znany ze swej krystalicznej uczciwości, co uznawane jest nawet przez najbardziej zapiekłych oponentów. O co więc chodzi w tym absurdzie? Pozornym absurdzie, bo realnie stawką jest wybór pomiędzy Polską Kwaśniewskiego i jego kamaryli o różnych kostiumach politycznych, połączonych brudną wspólnotą lewych interesów i pochodzeniem z nieprawego łoża demokracji po-okrągłostołowej, a nowoczesnym, europejskim państwem, które sprawnie zwalcza wszelkie patologie, w szczególności wśród polityków niezależnie od barw i sympatii. Te dwie Polski jednocześnie istnieć nie mogą. Ostateczna decyzja należy do Polaków i zapadnie już w maju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts