Wspaniały Piotr Żyła! Polak triumfuje na austriackim mamucie!

Piotr Żyła triumfuje na Kulm / Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

We wspaniałym stylu Piotr Żyła wygrał sobotni konkurs na mamuciej skoczni w austriackim Bad Mitterndorf. Polak na półmetku zawodów był trzeci za Karlem Geigerem i Stefanem Kraftem, ale finał na Kulm należał do niego! Dawid Kubacki był piąty, a Kamil Stoch siódmy.

Do drugiej serii konkursu w Bad Mitterndorf awansowało pięciu Polaków, aż trzech z nich wywalczyło miejsca w pierwszej dziesiątce na półmetku zawodów. Na austriackim mamucie świetnie w pierwszej próbie zaprezentował się Piotr Żyła. Piotrka wyprzedzali tylko Karl Geiger i Stefan Kraft. Nie zawiedli Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Na słowa uznania zasłużył również Jakub Wolny. Awansował do drugiej serii także Aleksander Zniszczoł, który do 197 metrów w pierwszej próbie dołożył 188 w finale konkursu.

Drugiej próby do udanych nie zaliczy Jakub Wolny. 24-latek który lubi i umie daleko latać na mamutach tym razem wyglądał w powietrzu jakby wypchał kombinezon kamieniami i w rezultacie wylądował na 201 metrze, co oznaczało spadek w klasyfikacji.

Kibicom biało-czerwonych mocniej zabiły serca, gdy nadszedł czas na czołową dziesiątkę zawodów. Kamil Stoch ładnie wyszedł z progu, wyłożył się na nartach i frunął daleko aż na 231,5 m. Polak niezbyt często w tym sezonie ma wiatr pod narty, kiedy mu lekko powiało od razu było widać efekty. Kamil został liderem konkursu.

Imponujący lot Kamila Stocha i Polak prowadził na Kulm

Dawid Kubacki miał trudniejsze warunki, ale wciąż jest w świetnej formie. Przy podmuchach w plecy Dawid uzyskał 217 m i teraz to on objął prowadzenie. Szkoda tylko, że sędziowie w tym wypadku nie docenili eleganckiego lotu naszego mistrza, tak jak na to zasłużył.

Polaka wyprzedził Timi Zajc (225 m), ale zaraz po nim znakomicie skoczył Piotr Żyła. 219,5 m i pierwsze miejsce! Pewne podium dla naszego zawodnika! Trener Michal Dolezal mógł się szeroko uśmiechnąć, a uśmiech ten nie zgasł po próbie Stefana Krafta. 214,5 i trzecie miejsce Austriaka. Został tylko Niemiec. Karl Geiger leciał ale lądował przed zieloną linią. Polak wygrywa na Kulm! Piotr Żyła triumfuje w Bad Mitterndorf! Kubacki piąty, Stoch siódmy!

Drugie pucharowe zwycięstwo Piotra Żyły!

Sobotnie zawody w Austrii zainaugurowały Puchar Świata w lotach. W tym sezonie odbędą się jeszcze dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Oprócz niedzielnych zawodów na Kulm (o godz. 11) zaplanowano także rywalizację w norweskim Vikersund.

Triumf Piotra Żyły po latach. Trzech Polaków w czołówce

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Firmy kurierskie zyskują na wirusie

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/mohamed hassan/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Mimo pandemii operatorzy paczkowi mają ręce pełne roboty. Ruch jest nawet o jedną piątą większy niż przed atakiem koronawirusa - wskazuje jedna z gazet.

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", po krótkotrwałym spadku na rynku paczek w pierwszym tygodniu po zamknięciu szkół i wielu obiektów publicznych, branża złapała oddech i zaczęła notować duże zwyżki.

"Dziś popyt na usługi kurierskie rośnie o około 20 proc. ponad naturalny wzrost organiczny operatorów"

– wynika z danych Sendit, brokera usług kurierskich, przygotowanych specjalnie dla "Rzeczpospolitej".

Gazeta zwraca uwagę, że epidemia i fakt, że większość Polaków odizolowała się w domach, napędziły klientów firmom oferującym e-zakupy, co w efekcie zwiększyło liczbę dostaw. Ta kryzysowa sytuacja wpłynęła również na formę dostarczania przesyłek. Eksperci, na których powołuje się "Rz", twierdzą, że widać dużo większą dynamikę dostaw do punktów (m.in. automatów paczkowych) niż "pod drzwi". Ten trend - jak czytamy - to efekt zaleceń, by uniknąć kontaktu z innymi ludźmi, w tym właśnie m.in. z kurierem.

"W pierwszym tygodniu od zamknięcia szkół odnotowaliśmy spadki liczby przesyłek, zarówno przy porównaniu podobnych okresów z poprzedniego roku, jak i przy porównaniu tygodniowym. Sądzę, że nowe okoliczności, w których wszyscy musieliśmy się odnaleźć, konieczność przeorganizowania sobie życia i cyklu dnia, odciągnęły Polaków od e-zakupów i innej aktywności w sieci. Ale kolejne tygodnie to już spore zwyżki"

– mówi, cytowany przez "Rz" wiceprezes Sendit Wojciech Kliber.

Jego zdaniem trend wzrostowy w branży KEP (kurier, ekspres, paczka) zostanie utrzymany. "W związku z kolejnymi ograniczeniami i wydłużeniem okresu pozostawania w domach spodziewam się nawet zwiększenia tej tendencji" – prognozuje Kliber. "Nasze codzienne potrzeby staną się coraz bardziej palące, a ich zaspokajania coraz częściej będziemy szukać właśnie w e-commerce" – dodaje.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts