Po godz. 12 w warszawskiej Hali Expo rozpoczęła się konwencja ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Konwencja inauguruje jego kampanię wyborczą.

Na samym początku prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że Rada Polityczna PiS udzieliła poparcia tej kandydaturze przez aklamację.

W trakcie konwencji głos, zaraz po wystąpieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, zabrał premier Mateusz Morawiecki.

Mówi się, że w polityce można iść bardziej na prawo, bardziej na lewo, ale tak naprawę w polityce można albo iść naprzód, albo stać w miejscu i się cofać. Dzięki wielkiej zmianie jaką zapoczątkował Andrzej Duda, Polska poszła naprzód!

- stwierdził. 

 


W konwencji uczestniczy rodzina Andrzeja Dudy - małżonka Agata Kornhauser-Duda, córka oraz rodzice. Obecni są również m.in. liderzy współtworzących Zjednoczoną Prawicę: Porozumienia - Jarosław Gowin oraz Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro, a także marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Andrzej Duda swój start w wyborach zapowiedział na początku lutego podczas spotkania z mieszkańcami Lubartowa (woj. lubelskie). Podkreślił wówczas, że zależy mu na tym, aby obecny rząd, którego pracę oceniał pozytywnie, mógł nadal realizować swoją misję. Podczas spotkania z mieszkańcami dziękował za wsparcie i prosił o głosy w nadchodzących wyborach.