Piotr Żyła trzeci na Kulm po pierwszej serii. Dalekie loty Polaków na mamucie w Bad Mitterndorf

Karl Geiger prowadzi po pierwszej serii konkursu na mamuciej skoczni w austriackim Bad Mitterndorf. Piotr Żyła jest trzeci, za Niemcem i Stefanem Kraftem. Do drugiej serii awansowało pięciu Polaków. Aż trzech biało-czerwonych jest w pierwszej dziesiątce - szósty jest Dawid Kubacki, dziesiąty Kamil Stoch.

facebook.com/dawid.kubacki.official

Z dobrej strony w pierwszej serii na Kulm pokazał się Jakub Wolny, który ponownie udowodnił, że lubi mamucie skocznie. 211 metrów pozwoliło Polakowi objąć na chwilę prowadzenie w konkursie. Ostatecznie na półmetku zawodów jest 14.

Pięknie szybował Piotr Żyła. Jego próba została wysoko oceniona przez sędziów. Z ocenami 19 - 19,5 i znakomitą odległością 225,5 wiślanin został liderem przed skokami trzynastu zawodników.

Piotr Żyła po pierwszej serii na Kulm ma powody do zadowolenia

Nie zawiódł Kamil Stoch - 217,5 m przy lekkich podmuchach wiatru w plecy i miejsce w czołówce. Chociaż trzykrotny mistrz olimpijski nie wyglądał na specjalnie zadowolonego. Zadowolony był za to Dawid Kubacki, który charakterystycznie zacisnął pięść w geście triumfu po lądowaniu na 226 metrze.

Świetny lot Dawida Kubackiego i szóste miejsce po pierwszej serii

Po locie na 230 m Karla Geigera w górę podskoczyli Niemcy - to była najdłuższa próba po pierwszej serii i pierwsze miejsce przed Piotrem Żyłą. Między Polaka, a Niemca wskoczył jeszcze Stefan Kraft - 224,5 m.

Żyła, Kubacki i Stoch w czołówce na Kulm po pierwszej serii

Do drugiej serii zakwalifikował się także Aleksander Zniszczoł - 197 metrów. Z zawodów odpadli po jednej próbie Andrzej Stękała (191,5 m) i Klemens Murańka (170 m).

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Kulm #loty narciarskie #Puchar Świata w skokach #Kamil Stoch #Dawid Kubacki #Jakub Wolny #Piotr Żyła

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo