Czas na mamuta. W sobotę pierwszy konkurs lotów narciarskich na Kulm w tym sezonie

W sobotę na Kulm odbędą się pierwsze w sezonie konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie. Pogoda w austriackim Bad Mitterndorf jest dobra, więc zawody powinny się odbyć bez komplikacji. W pierwszej serii wystąpi 53 zawodników -dzień wcześniej nie udało się przeprowadzić kwalifikacji.

facebook.com/KamilStochOfficial

W piątek skoczkowie przegrali z pogodą. Od rana na Kulm wiał zbyt silny wiatr, padał także mokry śnieg. Organizatorzy najpierw przełożyli oficjalny trening, później, gdy prognoza nie zapowiadała poprawy, zrezygnowali także z kwalifikacji.

W tej sytuacji w sobotę o godz. 9.45 odbędzie się obowiązkowa seria treningowa, a pierwsza seria konkursowa, bez kwalifikacji, rozpocznie się o godz. 11. Wystąpią w niej wszyscy zgłoszeni zawodnicy, jako pierwszy starcie pojawi się Aleksander Zniszczoł.

Prognoza na weekend jest dobra i poranne doniesienia z Austrii ją potwierdzają. Ma nastąpić zdecydowana poprawa pogody, wyjdzie słońce, w dzień temperatura powietrza będzie oscylowała w granicach 2-5 st. C. W nocy spodziewany jest lekki przymrozek około -2 st. C.

 Czas na pierwszy konkurs lotów narciarskich. Warunki na Kulm są dobre.

Zawody w Bad Mitterndorf zainaugurują Puchar Świata w lotach. W tym sezonie odbędą się trzy konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Oprócz tych na Kulm zaplanowano także rywalizację w Vikersund - 14 marca drużynową i dzień później kończącą pucharowy sezon i cykl Raw Air - indywidualną. Mistrzostwa świata w lotach zaplanowano natomiast w dniach 20-22 marca w słoweńskiej Planicy.

Trener reprezentacji Polski Michal Dolezal zdecydował, że w Austrii wystąpią: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Andrzej Stękała.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Kulm #loty narciarskie #Puchar Świata w skokach

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo