Legenda żużla odchodzi na sportową emeryturę. Greg Hancock chce więcej czasu poświęcić rodzinie

/ fim-live.com

  

Czterokrotny mistrz świata w jeździe na żużlu Greg Hancock zakończył karierę, bo więcej czasu chce spędzać z rodziną. 49-letni Amerykanin już w maju zeszłego roku zawiesił rywalizację i poświęcił się opiece nad ciężko chorą żoną.

Przez ostatnich 12 miesięcy mojej nieobecności w żużlu miałem wiele czasu na refleksję nad moją niesamowitą karierą. Ścigałem się na najwyższym poziomie, zdobyłem cztery mistrzostwa świata, odniosłem sukcesy w rywalizacji parowej i drużynowej, to był jeden z najbardziej owocnych okresów w moim życiu. Ale ten ostatni rok opieki nad moją żoną i rodziną na wiele sposobów zmienił moje życie i nadał mu nową perspektywę. Podjęcie takiej decyzji było trudne, ale wiem, że dokonałem słusznego wyboru

- powiedział cytowany przez oficjalną stronę Międzynarodowej Federacji motocyklowej (FIM) Hancock.

Greg Hancock żywa legenda żużla postanowił zakończyć trwającą ponad trzydzieści lat karierę

Mieszkający w Kalifornii zawodnik nie chce jednak schodzić całkowicie ze sceny i zapowiedział, że nadal będzie blisko motosportu.

Mam plany, które pozwolą mi na pozostanie blisko żużla. W kolejnych tygodniach się wyjaśni, czy coś z tego wyniknie.

Hancock to legenda "czarnego sportu". Jest jedynym w historii zawodnikiem, który występował w każdym turnieju cyklu Grand Prix od 1995 roku (pierwsza edycja) do września 2014. W sumie zaliczył 218 turniejów najbardziej prestiżowego cyklu, gromadząc w nich 2655 punktów w 1248 wyścigach. W GP wygrał 455 biegów, 92 razy jeździł w finałach. Po raz pierwszy mistrzem świata został w 1997 roku, a drugi tytuł wywalczył... 14 lat później. Złoty był także w sezonach 2014 i 2016.

W minionym okresie transferowym Hancock podpisał kontrakt z PGG ROW Rybnik, ale po ogłoszeniu decyzji o zakończeniu kariery, nie pojedzie w polskim klubie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Wrocław: nietypowa akcja - "Widok z okna"

/ uroburos

  

Do prowadzenia szczególnego pamiętnika – codziennych zdjęć z widokiem z okna - zachęca w swojej nowej akcji Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Z zebranych zdjęć zostanie przygotowana wystawa.

„Zwykle nie mamy czasu, by tak po prostu stać w oknie i obserwować świat za nim. Spróbujmy. Może to być sposób radzenia sobie z trudami kwarantanny, relaks, nowy rodzaj poznania świata, który nas otacza”

– podkreślił rzecznik Centrum Historii Zajezdnia Juliusz Woźny w komunikacie.

W okresie trwania epidemii Centrum Historii Zajezdnia wspólnie z Fundacją OK. ART zachęca do prowadzenia szczególnego pamiętnika – codziennych zdjęć z widokiem z okna.

„Może to być zdjęcie lub rysunek - osobisty ślad tego trudnego czasu” – powiedział rzecznik.

Gdy życie wróci do normy, wrocławski artysta Mariusz Mikołajek przygotuje prezentację, która będzie pokazywana w Centrum Historii Zajezdnia.

Zdjęcie można wysłać za pomocą mediów społecznościowych do Centrum Historii Zajezdnia albo Fundacji OKART. Wówczas będzie ono prezentowane na profilach tych instytucji i będzie mogło być wykorzystane do tworzenia wystawy.

Centrum zachęca też do umieszczania wykonanych przez siebie zdjęć na Facebooku z podpisem #widokzokna #zostańwdomu #windowview. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts