Kto będzie doradcą Biedronia ds. bezpieczeństwa? I sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska; Sejm Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej

  

Doktor w zakresie politologii w Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR, inspektor w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR w Warszawie, pierwszy sekretarz KW PZPR w Bydgoszczy. Janusz Zemke - to jego wybrał na doradcę ds. bezpieczeństwa "postępowy" i "demokratyczny" Robert Biedroń.

Dzisiejsza konwencja Biedronia w Świdnicy na Dolnym Śląsku poświęcona będzie obronności, polityce bezpieczeństwa i kwestiom międzynarodowym. Na konwencji zaprezentowani zostaną także kluczowi doradcy kandydata Lewicy w tym obszarze.

Jak poinformował Biedroń, na konwencji wystąpi były wiceszef MON Janusz Zemke. "Janusz Zemke jest wybitnym ekspertem w dziedzinie obronności i polityki bezpieczeństwa, będzie szefem moich doradców w tym obszarze. Jego wiedza jako byłego wiceministra obrony narodowej, szefa komisji obrony narodowej i służb specjalnych daje gwarancje, że inicjatywy podejmowane przeze mnie, jako prezydenta, będą realizowane skutecznie i zgodnie z interesem państwa" - powiedział Biedroń.

Oprócz Zemkego na konwencji wystąpi także komandor Bożena Szubińska, która również wejdzie w skład zespołu doradców Biedronia.

Zemke w latach 2001–2005 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej odpowiedzialnym za sprawy budżetu, inwestycje i techniczną modernizację wojska. "W okresie sprawowania przeze mnie tej funkcji rozstrzygnięto wiele przetargów i zaczęto wprowadzać na wyposażenie wojska nowe samoloty, transportery opancerzone, pociski kierowane, systemy łączności i dowodzenia. W Bydgoszczy powstało Centrum Szkolenia NATO i I Brygada Logistyczna" - pisze na swojej stronie internetowej polityk.

W latach 1989–2009 Zemke był posłem, zasiadając m.in. w komisji obrony narodowej i komisji ds. służb specjalnych, a w latach 2009–2019 był deputowanym w Parlamencie Europejskim. "W latach 1969-1990 należałem do PZPR, będąc m.in. sekretarzem KW PZPR w Bydgoszczy" - poinformował Zemke na swojej stronie.

Ale to nie wszystko, jeśli chodzi o doradcę ds. bezpieczeństwa najbardziej "europejskiego" kandydata na prezydenta. W 1977 r. Zemke uzyskał stopień doktora w zakresie politologii w Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR.  Od 1973 do 1976 był członkiem zarządu głównego Związku Młodzieży Socjalistycznej. A przez następne 3 lata pracował jako inspektor w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR w Warszawie.

Następnie Zemkego można było znaleźć w wydziale socjalno-zawodowym Komitetu Centralnego partii komunistycznej. Od 1981 do 1983 był on sekretarzem ds. propagandy, a od 1983 do 1986 r. - sekretarzem ds. organizacyjnych komitetu wojewódzkiego w Bydgoszczy. W okresie 1986–1989 pracował jako zastępca kierownika w Komitecie Centralnym. Od 1989 do 1990 sprawował funkcję pierwszego sekretarza KW PZPR w Bydgoszczy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...


Kilkaset ofiar każdego dnia, ale Pałac Elizejski martwi się o... praworządność w Polsce i na Węgrzech!

/ / By TouN (Own work Photo personnelle - libre de droit) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

  

KE musi w dalszym ciągu wywierać presję polityczną na Węgry i Polskę w zakresie praworządności w obu krajach - ocenił dziś przedstawiciel Pałacu Elizejskiego. Zwrot "musi" czy ingerowanie w nieswoje kompetencje - to sprowokowało do odpowiedzi przedstawiciela polskiego MSZ. "Władze francuskie powinny ostrożniej dobierać słowa mówiąc o praworządności w innych krajach" - zaoponował.

- Komisja musi nadal wywierać presję polityczną za pomocą swoich procedur - dodał, cytowany przez agencję Reuters przedstawiciel Pałacu Elizejskiego.

- Musimy także być pragmatyczni i świadomi: prawdziwym narzędziem wywierania nacisku są pieniądze

- podkreślił.

- Gdy ponownie będziemy omawiać nasze ramy budżetowe, Komisja i instytucje europejskie zauważą naruszenia praworządności, będziemy musieli wyciągnąć konsekwencje w zakresie finansowania - oznajmił przedstawiciel Pałacu Elizejskiego.

[polecam:https://niezalezna.pl/322005-rzecznik-izby-dyscyplinarnej-sn-uspokaja-orzeczenie-tsue-nie-podwaza-naszego-funkcjonowania]

Przedstawiciel polskiego MSZ ocenił, że reprezentanci francuskich władz "powinni ostrożniej dobierać słowa mówiąc o praworządności w innych krajach".

- To przecież właśnie francuskie ministerstwo sprawiedliwości wydało kilka dni temu rozporządzenie, na mocy którego wszystkie areszty tymczasowe zostały automatycznie przedłużone – bez sądu – nawet o pół roku. Trudno sobie wyobrazić poważniejsze naruszenie praworządności, niż pozbawianie kogoś wolności arbitralną decyzją polityczną, bez indywidualnej kontroli sądowej

- ocenił.

[polecam:https://niezalezna.pl/321972-a-w-brukseli-maja-czas-pomyslow-na-wyjscie-z-kryzysu-brak-bo-sie-nie-dogadali]

- Jeśli Komisja Europejska stosuje takie same standardy wobec wszystkich państw UE, powinna wywierać na Francję bardzo mocną presję i wszcząć procedury przewidziane w traktatach - zwłaszcza że z praworządnością we Francji od dawna są problemy. Było to dobrze widać kilka miesięcy temu, gdy w czasie demonstracji "żółtych kamizelek" policja bardzo brutalnie atakowała wszystkich, także pokojowych demonstrantów - ci funkcjonariusze nie ponieśli żadnych konsekwencji. A francuskie władze, zamiast atakować inne kraje, powinny raczej skupić się na skutecznym przeciwdziałaniu epidemii - jak na razie radzą sobie na tym polu dużo gorzej niż Polska czy Węgry

- dodał przedstawiciel polskiego resortu dyplomacji.

Francja zajmuje niechlubne 5. miejsce, spośród wszystkich państw na świecie, pod względem ilości zakażeń. Obecnie potwierdzonych jest tam 109 069 przypadków koronawirusa. Z powodu COVID-19 zmarło już 10 328 osób, wyzdrowiało niemal 20 tys. osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts