Kto będzie doradcą Biedronia ds. bezpieczeństwa? I sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska; Sejm Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej

  

Doktor w zakresie politologii w Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR, inspektor w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR w Warszawie, pierwszy sekretarz KW PZPR w Bydgoszczy. Janusz Zemke - to jego wybrał na doradcę ds. bezpieczeństwa "postępowy" i "demokratyczny" Robert Biedroń.

Dzisiejsza konwencja Biedronia w Świdnicy na Dolnym Śląsku poświęcona będzie obronności, polityce bezpieczeństwa i kwestiom międzynarodowym. Na konwencji zaprezentowani zostaną także kluczowi doradcy kandydata Lewicy w tym obszarze.

Jak poinformował Biedroń, na konwencji wystąpi były wiceszef MON Janusz Zemke. "Janusz Zemke jest wybitnym ekspertem w dziedzinie obronności i polityki bezpieczeństwa, będzie szefem moich doradców w tym obszarze. Jego wiedza jako byłego wiceministra obrony narodowej, szefa komisji obrony narodowej i służb specjalnych daje gwarancje, że inicjatywy podejmowane przeze mnie, jako prezydenta, będą realizowane skutecznie i zgodnie z interesem państwa" - powiedział Biedroń.

Oprócz Zemkego na konwencji wystąpi także komandor Bożena Szubińska, która również wejdzie w skład zespołu doradców Biedronia.

Zemke w latach 2001–2005 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej odpowiedzialnym za sprawy budżetu, inwestycje i techniczną modernizację wojska. "W okresie sprawowania przeze mnie tej funkcji rozstrzygnięto wiele przetargów i zaczęto wprowadzać na wyposażenie wojska nowe samoloty, transportery opancerzone, pociski kierowane, systemy łączności i dowodzenia. W Bydgoszczy powstało Centrum Szkolenia NATO i I Brygada Logistyczna" - pisze na swojej stronie internetowej polityk.

W latach 1989–2009 Zemke był posłem, zasiadając m.in. w komisji obrony narodowej i komisji ds. służb specjalnych, a w latach 2009–2019 był deputowanym w Parlamencie Europejskim. "W latach 1969-1990 należałem do PZPR, będąc m.in. sekretarzem KW PZPR w Bydgoszczy" - poinformował Zemke na swojej stronie.

Ale to nie wszystko, jeśli chodzi o doradcę ds. bezpieczeństwa najbardziej "europejskiego" kandydata na prezydenta. W 1977 r. Zemke uzyskał stopień doktora w zakresie politologii w Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR.  Od 1973 do 1976 był członkiem zarządu głównego Związku Młodzieży Socjalistycznej. A przez następne 3 lata pracował jako inspektor w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR w Warszawie.

Następnie Zemkego można było znaleźć w wydziale socjalno-zawodowym Komitetu Centralnego partii komunistycznej. Od 1981 do 1983 był on sekretarzem ds. propagandy, a od 1983 do 1986 r. - sekretarzem ds. organizacyjnych komitetu wojewódzkiego w Bydgoszczy. W okresie 1986–1989 pracował jako zastępca kierownika w Komitecie Centralnym. Od 1989 do 1990 sprawował funkcję pierwszego sekretarza KW PZPR w Bydgoszczy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Włochy. Śmiertelna ofiara koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

We Włoszech zanotowano pierwszą śmiertelną ofiarę koronawirusa - podały media za służbami medycznymi. Zmarł 78-letni mężczyzna w regionie Wenecja Euganejska na północy kraju.

W piątek zanotowano łącznie 16 nowych przypadków groźnego wirusa w tym kraju. Osoby te zaraziły się we Włoszech.

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie.

Według najnowszych danych w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 75 tys. przypadków zakażeń; spośród tych osób 2236 zmarło, a ponad 16 tys. wypisano już ze szpitali. Jak dotąd odnotowano poza Chinami kontynentalnymi 13 zgonów z powodu koronawirusa: cztery w Iranie, trzy w Japonii, dwa w Hongkongu i po jednym w Korei Południowej, na Tajwanie, na Filipinach i we Francji

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts