Kolejny "żartowniś" w metrze. Udawał, że ma koronawirusa - wywołał panikę

Zdjęcie ilustracyjne / screen z twitter.com

  

W moskiewskim metrze wybuchła panika po tym, jak jeden z "żartownisiów" padł na ziemię, udając, że jest chory na koronawirusa. Niestety, to nie pierwszy przypadek wykorzystywania tej śmiercionośnej choroby do celów - właśnie, jakich? Bo ciężko nazwać to dobrym humorem.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo, a tymczasem w sieci pojawiają się kolejne filmy, które nagrywane są przez osoby starające się wykorzystać ludzki strach przed chorobą. W Nowym Jorku "żartownisie" rozlali w metrze sok. Pojemnik z płynem miał jednak oznaczenie "zagrożenia biologicznego". Mężczyźni "żartowali", że wylewają koronawirusa. 

Kolejna taka sytuacja miała miejsce w stolicy Rosji. W moskiewskim metrze jeden z mężczyzn upadł, udając że jest chory na koronawirusa z Wuhan. Tym razem strach miał dużo gorsze oblicze - ludzie uciekali po całym wagonie i w panice wybiegli z pociągu. 

Koronawirus może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. Według danych chińskiej państwowej komisji zdrowia do północy z czwartku na piątek w całym kraju potwierdzono prawie 64 tys. zakażeń koronawirusem, a 1381 osób zmarło. Ponad 55,7 tys. osób wciąż przebywa w szpitalach, z czego 10 tys. przypadków określono jako ciężkie.

Niestety, niektórzy wciąż nie potrafią zrozumieć, że z tak poważnych spraw się nie żartuje. Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Wojsko dostarcza respiratory do szpitali

Zdjęcie ilustracyjne / @mblaszczak

  

Wojsko przetransportowało 37 respiratorów i 54 kardiomonitorów z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych do miejskich szpitali - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

"37 respiratorów i 54 kardiomonitorów przetransportowali dziś z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych żołnierze brygad logistycznych IwspSz (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych - red.) do szpitali w Warszawie, Łańcucie, Starachowicach, Poznaniu i Wrocławiu"

- napisał w środę na Twitterze Błaszczak.

Wcześniej informował, że wojsko uczestniczy w transportach środków ochronnych wykorzystywanych do walki z epidemią koronawirusa. Podał, że wojskowe samoloty transportowe przywiozą do Polski 19 ton odzieży ochronnej dla medyków, w tym maski, rękawiczki i kombinezony. W lotach do Warszawy i Wrocławia zostaną wykorzystane wojskowe samoloty Airbus (dawniej CASA) C295 i C-130 Hercules, a także ukraiński An-124 Rusłan, którego lot współorganizuje wojsko.

W środę w przeciwdziałanie epidemii koronawirusa jest zaangażowanych blisko 9 tys. żołnierzy i pracowników wojska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts