Wiceminister staje w obronie poseł Joanny Lichockiej: Powiedziała „przepraszam”, a pan Biedroń?

Janusz Kowalski/Joanna Lichocka / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Wiceminister Janusz Kowalski stanął w obronie poseł Joanny Lichockiej, która od wczoraj jest ostro atakowana przez środowiska związane z opozycją. - Pani poseł Lichocka powiedziała "przepraszam", a pan Biedroń do tej pory nie przeprosił rządu, za to, co kilka dni temu wygadywał, że w Polsce rządzą ludzi gorsi niż komuniści - powiedział w dzisiejszym programie "Polityka na Ostro".

W poniedziałek w Pucku i Wejherowie podczas uroczystości z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem, grupa manifestujących próbowała zakłócić spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą głośnymi krzykami i gwizdami. "Oszust", "zdrajca", "będziesz siedział" czy „ty ch…” - wznosiła niezbyt liczna grupa przedstawicieli Komitetu Obrony Demokracji podczas przemówienia głowy państwa.

W dzisiejszym programie "Polityka na Ostro" w Polsacie News goście dyskutowali o tej sytuacji. 

- Wtedy kiedy były wieszane portrety polityków PO, śledztwo umorzono. Tu prokuratura działa sprawnie, ubolewam tylko, że wtedy gdy krzywda rzekomo dzieje się politykom PiS. Tak się dzieje, gdy prokurator generalny jest politykiem,szefem partii pana Kowalskiego i ministrem sprawiedliwości

- mówił senator Waldemar Sługocki z Koalicji Obywatelskiej. 

Na te słowa zareagował wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. 

- Prezydent Andrzej Duda jako najwyższy przedstawiciel RP był w sposób chamski obrażany.Jeżeli ktoś krzyczy tak obelżywe hasła, to powinien mieć postawione zarzuty, bez względu którego prezydenta to dotyczy. Andrzej Duda w 2015 roku mówił, że głowie państwa należy się szacunek. Jeżeli są wysyłane przez KOD bojówki, które udają mieszkańców Pucka i atakują prezydenta, to mam nadzieję, że staniemy tu i powiemy, że nie ma na to zgody

- powiedział. 

W odpowiedzi oczywiście padły słowa o wczorajszym geście poseł Joanny Lichockiej. Wiceminister podkreślił, że poseł Lichocka wyjaśniła sytuację i przeprosiła tych, którzy poczuli się urażeni. W przeciwieństwie do niektórych polityków, którym słowo "przepraszam" nie przeszło jeszcze przez usta. 

- Powiem jedną rzecz: coś z nami się bardzo złego dzieje, że jeżeli mówimy o uroczystościach państwowych, to nie potrafimy powiedzieć "stop" hejtowi. Pani poseł Lichocka powiedziała "przepraszam", a pan Biedroń? Do tej pory nie przeprosił rządu, za co to kilka dni temu wygadywał, że w Polsce rządzą ludzi gorsi niż komuniści

- stwierdził Kowalski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Mińsk uruchomił się przeciwko Covid-19

zdjęcie ilustracyjne / Tumisu CC0

  

Plan działań zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zatwierdziły władze Mińska opublikowanym w środę rozporządzeniem z wtorku. Przewiduje ono m.in. zamknięcie czytelni, zakaz wystaw i targów, wesel i styp, zdalne zajęcia dla studentów.

Program działań przeciwko Covid-19 przewiduje m.in. zakaz imprez masowych takich jak wystawy czy targi, nakazuje zamknięcie czytelni w bibliotekach. W restauracjach nie można organizować wesel, styp, bankietów i innych tego typu zgromadzeń.

Studenci w miarę możliwości mają zostać przeniesieni na zajęcia zdalne, a w weekendy mają zakaz wyjazdów. Rodzice mogą nie wysyłać dzieci do przedszkoli i szkół (w których w tym tygodniu trwają jeszcze ferie).

Przedsiębiorstwa mają z kolei zastosować szereg działań na rzecz ograniczenia ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa, takich jak korzystanie z łączności online, a w procesie produkcyjnym - rozdzielenie zmian i częstszą dezynfekcję.

W restauracjach i barach stoliki mają być rozstawione na odległość nie mniejszą niż 1,5 m, a lokale mają być regularnie dezynfekowane. Klubom i dyskotekom władze rekomendują odwołanie imprez.

Na Białorusi nie wprowadzono szerokiej kwarantanny, a granice kraju pozostają otwarte. Osoby przyjeżdżające z państw, gdzie odnotowano zakażenia Covid-19, mają obowiązek odbyci 14-dniowej kwarantanny.

Według danych ze środy na Białorusi odnotowano dotąd 1066 przypadków koronawirusa, 13 osób zmarło. W Mińsku w szpitalach przebywa obecnie 601 zakażonych osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts