Kowalski o działaniach opozycji: „To obrzydlistwo”. Wskazał, kto jest winny przemysłu pogardy

Janusz Kowalski / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Wiceminister Janusz Kowalski jest oburzony tym, w jaki sposób opozycja prowadzi dyskusję polityczną. Od wczoraj opinia publiczna otrzymuje informacje o wsparciu mediów publicznych kosztem leczenia onkologicznego. - Dziś Platforma Obywatelska na użytek kampanii wyborczej przypomina sobie o chorych - uważa Kowalski. I apeluje do opozycji: - Przestańcie używać chorych w kampanii, bo to jest obrzydlistwo.

Po wczorajszych obradach Sejmu media społecznościowe zalała ostra krytyka wobec poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanny Lichockiej. To efekt "obscenicznego gestu" - jak twierdzą posłowie opozycji - jakiego miała się dopuścić. Sama posłanka tłumaczyła na Twitterze, że przesuwała "dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie", bo była "zdenerwowana". Dziś padły nawet słowa przeprosin dla osób, które poczuły się urażone, lecz nie zahamowało to internetowego hejtu w stronę poseł Lichockiej.

O wczorajszej sytuacji dyskutowano dziś w programie "Polityka na Ostro" w telewizji Polsat News. Jednym z gości redaktor Agnieszki Gozdyry był sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - Janusz Kowalski. Zwrócił on uwagę, że dyskusja w tej sprawie prowadzona była w określony sposób - opozycja tłumaczy opinii publicznej, że rekompensaty dla publicznych mediów przekazano... kosztem chorych na nowotwór. 

- Dziś Platforma Obywatelska na użytek kampanii wyborczej przypomina sobie o chorych. A to właśnie Andrzej Duda zainaugurował strategię onkologiczną.Jeżeli chorzy używani są w kampanii wyborczej pani Kidawy-Błońskiej, to jest po prostu draństwo. Przestańcie używać chorych w kampanii, bo to jest obrzydlistwo

- powiedział wiceminister. 

Miłosz Motyka z PSL-Koalicji Polskiej odnosząc się do słów Janusza Kowalskiego, stwierdził, że "środkowy palec w maju zobaczy opcja rządząca" - to oczywiście o wyborach prezydenckich. 

- Słuchamy takich inwektyw, a nie rozmawiamy o faktach

- odparł Kowalski, przypominając, że w województwie opolskim, gdzie od lat rządzi koalicja PO-PSL, likwidowane są ośrodki dla dzieci i oddziały ratunkowe. 

Kowalski zapytany został także o gest poseł Lichockiej.

- Pani Joanna Lichocka przez ostatnie lata walczyła z wielkim hejtem, jeżeli chodzi o ofiary katastrofy smoleńskiej. Jeżeli popełniła błąd, który został gdzieś źle odczytany przez Polaków, to potrafiła przeprosić

- powiedział Janusz Kowalski. 

Ludzie, którzy tak naprawdę tworzą hejt, jak Jachira, Tusk, Kidawa-Błońska, nie potrafią powiedzieć przepraszam - wymieniał Kowalski. W sposób szczególny zwrócił uwagę na KOD i Klaudię Jachirę. 

- Gdzie jest Platforma Obywatelska, gdy ci ludzie wylewają hejt na pana prezydenta, bohaterów, biało-czerwoną flagę? 

- pytał. 

Minister Kowalski zaprezentował na antenie specjalny plakat - "Przemysł Pogardy 3" - a na nim... poseł Klaudia Jachira, znana z kontrowersyjnych happeningów. 

- Dziś bierze się za zakładników osoby, które są chore. Produkuje się przemysł nienawiści, pogardy wobec ludzi, którzy chcą naprawiać państwo. To wy wczoraj wypowiedzieliście wojnę Mariuszowi Kamińskiemu

- podkreślił. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polsat News

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włochy. Śmiertelna ofiara koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

We Włoszech zanotowano pierwszą śmiertelną ofiarę koronawirusa - podały media za służbami medycznymi. Zmarł 78-letni mężczyzna w regionie Wenecja Euganejska na północy kraju.

W piątek zanotowano łącznie 16 nowych przypadków groźnego wirusa w tym kraju. Osoby te zaraziły się we Włoszech.

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie.

Według najnowszych danych w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 75 tys. przypadków zakażeń; spośród tych osób 2236 zmarło, a ponad 16 tys. wypisano już ze szpitali. Jak dotąd odnotowano poza Chinami kontynentalnymi 13 zgonów z powodu koronawirusa: cztery w Iranie, trzy w Japonii, dwa w Hongkongu i po jednym w Korei Południowej, na Tajwanie, na Filipinach i we Francji

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts