Olbrzymia kara dla Manchesteru City. Potentat wyrzucony z Ligi Mistrzów

Mistrz Anglii Manchester City został na dwa sezony wykluczony z rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów - poinformowała w piątek UEFA. Klub musi zapłacić także karę w wysokości 30 milionów euro. To efekt nieprzestrzegania tzw. Financial Fair Play.

premierleague.com

Wykluczenie Manchesteru City z Ligi Mistrzów będzie obowiązywać od sezonu 2020/2021, więc "Obywatele" w tegorocznych rozgrywkach mogą jeszcze sięgnąć po trofeum. Mistrz Anglii w 1/8 finału Champions League grać będzie z Realem Madryt.

Drakońska kara. Manchester City wykluczony z Ligi Mistrzów na dwa najbliższe sezony.

UEFA wydała w piątek oświadczenie informujące, że Manchester City dopuścił się poważnego naruszenia przepisów dotyczących finansowego fair play UEFA. Aktualny mistrz Anglii między innymi zawyżał informacje o swoich wpływach ze sponsoringu.

Zasady Financial Fair Play mają na celu m.in. zapobieganie otrzymywaniu przez kluby nieograniczonych kwot pieniędzy poprzez zawyżone umowy sponsorskie z organizacjami powiązanymi z właścicielami.

Klub ma możliwość odwołania się od decyzji o ukaraniu do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. Władze klubu już zapowiedziały, że skorzystają z procedury odwoławczej.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Manchester City #Champions League #Liga Mistrzów

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo