Spytano o nazwę koloru na billboardzie Kidawy-Błońskiej. „Zwycięzka” odpowiedź Budki

Borys Budka / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Dziś sztab kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, zaprezentował jej hasło i billboard na kampanię wyborczą. Jedno i drugie wzbudziło spore zainteresowanie. Jeden z dziennikarzy zapytał o kolor tła na billboardzie. Borys Budka chciał udzielić błyskotliwej odpowiedzi, jednak... coś poszło nie tak.

Dziś sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki PO na prezydenta, zaprezentował hasło i billboard, który będzie jej towarzyszył w trakcie kampanii. Hasło "Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość" i plakat wywołały konsternację wśród internautów. Zdaniem niektórych, grafik nieco przesadził.

Nie jest to jedyna rzecz, która wzbudziła zainteresowanie internautów. Dziennikarz Konrad Piasecki zapytał na Twitterze o nazwę koloru tła billboardu. Z odpowiedzią pospieszył Borys Budka... i zaliczył wpadkę.

Zwycięzki - odpisał Budka, a internauci natychmiast wychwycili błąd.

Chyba "zwycięski", ale co ja tam wiem??

- odpisał jeden z nich.

Po pewnym czasie szef Platformy Obywatelskiej przyznał się do błędu, ale... w internecie nic nie ginie.

twitter.com/printscreen

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Parlamentarzyści ze Szwecji i Niderlandów niepokoją się o polskie wybory

Zdjęcie ilustracyjne / By Adrian Grycuk - Praca własna,

  

Współsprawozdawcy ZP Rady Europy ds. instytucji demokratycznych w Polsce, Pieter Omtzigt (Holandia) i Azadeh Rojhan Gustafsson (Szwecja), wyrazili w środę zaniepokojenie możliwością zorganizowania w Polsce wyborów prezydenckich w maju w formie głosowania korespondencyjnego.

„W pełni rozumiemy zasadnicze pragnienie polskiego parlamentu dotyczące ochrony procesu demokratycznego w obliczu pandemii Covid-19, ale utrzymanie wyborów prezydenckich w obecnych warunkach pełnej kwarantanny nie jest na to sposobem”

– poinformowali w komunikacie Zgromadzenia Parlamentarnego RE.

Wskazali, że obecna sytuacja uniemożliwia przeprowadzenie kampanii wyborczej. „Kampanie wyborcze i równe warunki działania dla wszystkich uczestników wyborów są niezbędnymi elementami demokratycznych wyborów” – podkreśli.

"Obawiamy się zatem, że zorganizowanie tych wyborów w obecnych okolicznościach podważy legalność procesu wyborczego, a w rezultacie podważy legalność nowego prezydenta-elekta, niezależnie od ich wyniku”

– dodali.

Krytycznie do komunikatu Omtzigta i Gustafssona odniósł się europoseł Ryszard Czarnecki (PiS).

"To polityczna interwencja ugrupowań, które nie mają żadnych szans w Polsce na wygranie wyborów prezydenckich - Europejskiej Partii Ludowej i Lewicy. Myślę, że parlamentarzyści ze Szwecji i Holandii powinni zająć się sytuacją we własnych krajach, w których już tak wiele osób zachorowało lub zmarło z powodu pandemii koronawirusa. My nie ingerujemy w wewnętrzne sprawy innych krajów członkowskich. Skupiamy się na walce z pandemią w Polsce i myślę, że mamy tego dobre efekty. Pod pozorem troski o Polskę partie, które mają politycznych partnerów w Polsce, usiłują załatwiać swoje brudne interesy"

- powiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts