W sieci zawrzało. Pytanie po „łóżkowym happeningu” na Mierzei Wiślanej: Co to ma wspólnego z walentynkami?

Zdjęcie ilustracyjne / screen z facebook.com/ObozDlaMierzei

  

W internecie nie brakuje komentarzy po porannym happeningu działaczy "Obozu dla Mierzei Wiślanej", którzy postanowili - w stroju Adama i Ewy - wskoczyć do łóżka na terenie prowadzonych prac. Pojawiają się pytania o finansowanie tego wydarzenia, a nawet propozycje - by rozszerzyć protest, na przykład o... grę na fortepianie. Zobaczcie najciekawsze komentarze.

Przypomnijmy, jak wyglądał happening, który dzisiejszego poranka zadziwił niejedną osobę. Aktywiści z grupy "Obóz dla Mierzei Wiślanej" przynieśli na teren przekopu łóżko, rozebrali się do naga i... położyli się pod kołdrę. 

Jak się okazuje, aktywiści zainspirowani byli Johnem Lennonem i Yoko Ono, którzy kiedyś również zorganizowali "łóżkowy happening", ale także... Olgą Tokarczuk.

Internauci nie zostawiają na tym pomyśle suchej nitki. Wielu z nich pisze, że akcja jest "niezrozumiała". Wskazują też, że wydarzenie, którym mogli inspirować się działacze, trwało dużo dłużej. 

Pojawiają się także pytania o finansowanie tego typu wydarzeń. Nie wszyscy wierzą, że działacze wskoczyli do łóżka "dla idei".

Były też postulaty o... rozszerzenie formy protestu. "Przywieźć im fortepian" - napisał z przekąsem pan Rafał, wskazując, że "leżeć to każdy potrafi".

Happening nazywany był "walentynkowym",więc... w końcu padło także zasadnicze pytanie:


Od kilku tygodni trwają prace przy budowie drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Urząd Morski w Gdyni informował na początku lutego, że zaczynają się prace przy budowie nabrzeża południowego (rozładunkowego), połączeniowe oraz część nabrzeża kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Całość obiektu przeznaczona będzie na potrzeby dostaw drogą morską materiałów budowlanych.

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma mieć około 1 km długości i 5 metrów głębokości. Umożliwi wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m, długości 100 m, szerokości - 20 m. Budowa kanału ma potrwać do 2022 roku.

Według resortu gospodarki morskiej, budowa nowej drogi wodnej ma poprawić dostęp do portu w Elblągu oraz zagwarantować Polsce swobodny dostęp z Zalewu Wiślanego do Bałtyku, z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włochy. Śmiertelna ofiara koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

We Włoszech zanotowano pierwszą śmiertelną ofiarę koronawirusa - podały media za służbami medycznymi. Zmarł 78-letni mężczyzna w regionie Wenecja Euganejska na północy kraju.

W piątek zanotowano łącznie 16 nowych przypadków groźnego wirusa w tym kraju. Osoby te zaraziły się we Włoszech.

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie.

Według najnowszych danych w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 75 tys. przypadków zakażeń; spośród tych osób 2236 zmarło, a ponad 16 tys. wypisano już ze szpitali. Jak dotąd odnotowano poza Chinami kontynentalnymi 13 zgonów z powodu koronawirusa: cztery w Iranie, trzy w Japonii, dwa w Hongkongu i po jednym w Korei Południowej, na Tajwanie, na Filipinach i we Francji

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts