Chcieli wojny domowej w Niemczech

Niemiecka Prokuratura Federalna z siedzibą w Karlsruhe nakazała dziś aresztowanie w sześciu różnych krajach związkowych 12 obywateli Niemiec, podejrzanych o działalność prawicowo-terrorystyczną. Efektem działań podejrzanych miała być sytuacja bliska stanu wojny domowej w kraju.

zdjęcie ilustracyjne
Hans CC0

Jak głosi komunikat wydany przez kierującego Prokuraturą Federalną prokuratora generalnego, czterej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani pod zarzutem założenia ugrupowania prawicowo-terrorystycznego i członkostwa w nim. Ośmiu innych zatrzymano w charakterze podejrzanych o wspieranie tego ugrupowania terrorystycznego. Komunikat wymienia tylko imiona i pierwsze litery nazwisk aresztowanych.

Jak wynika z ustaleń śledztwa, celem czterech inicjatorów całego przedsięwzięcia była destabilizacja porządku konstytucyjnego prowadząca do jego obalenia. Chciano to osiągnąć poprzez niesprecyzowane jeszcze zamachy na polityków, na osoby ubiegające się o azyl i na wyznawców islamu, czego efektem byłaby sytuacja bliska stanu wojny domowej. Projektodawcy terrorystycznych ataków kontaktowali się ze sobą osobiście, jak też w ramach grup czatowania i telefonicznie.

Od swych ośmiu domniemanych wspólników mieli otrzymać obietnice wsparcia finansowego, zakupu broni lub uczestnictwa w przyszłych zamachach - informuje Prokuratura Federalna.

Jeszcze w dziś lub w sobotę zatrzymani staną przed sędzią śledczym, który miałby zatwierdzić ich tymczasowe aresztowanie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Niemcy #terroryści

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo