Ludzkie szczątki znalezione w szambie. Makabryczne odkrycie na posesji w Lubuskiem

/ pixabay.com/arembowski

  

Ludzkie szczątki odnaleziono w szambie na jednej z posesji we wsi Strużka w pow. krośnieńskim. Sprawa jest wyjaśniana pod nadzorem prokuratury. Prawdopodobnie są to szczątki dorosłej osoby – poinformowała Sylwia Betka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

- Prowadzone postępowanie ma na celu ustalenie tożsamości, przyczyny śmierci tej osoby oraz okoliczności w jakich jej zwłoki znalazły się w szambie

 – powiedziała Betka.

Dodała, że decyzją prokuratora szczątki zostaną poddane sekcji i innym badaniom prosektoryjnym.

Na ludzkie szczątki natknął się operator beczkowozu, który w piątek w godzinach porannych przyjechał opróżnić w zbiornik na nieczystości. Na miejsce wezwano policjantów, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny. Trwają również inne czynności.

Informację o tej sprawie przekazał portal NewsLubuski.pl, który nieoficjalnie ustalił, że mogą to być zwłoki zaginionego kilka lat temu mieszkańca Strużki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ukradła 17 mln z pomocy społecznej

zdjęcie ilustracyjne / RandnotizenORG CC0

  

Główna podejrzana w procesie ws. kradzieży funduszy socjalnych w Danii została skazana dziś na 6,5 roku więzienia. Sąd orzekł, że kobieta jest winna kradzieży prawie 117 mln koron (17 mln dolarów) z systemu pomocy społecznej w ciągu 25 lat.

65-letnia pracownica społeczna Britta Nielsen przyznała się przed sądem miejskim w Kopenhadze do przejęcia pewnych sum, ale zeznała, że nie pamięta wszystkiego.

Z racji zajmowanego stanowiska Nielsen miała dostęp do systemu komputerowego rządowej agencji pomocy społecznej, skąd przesyłała pieniądze na swoje konta bankowe.

Jej obrona twierdziła, że zabezpieczenia wokół funduszy socjalnych były zbyt słabe i że zarówno kierownictwo, jak i jej koledzy wiedzieli, jak łatwo można wyprowadzać pieniądze z systemu.

- To był stały żart, że możesz z łatwością dodać własny numer konta, a następnie wyjechać na Bahamy

- powiedziała Nielsen przed sądem.

Po zwolnieniu z pracy Nielsen uciekła do Republiki Południowej Afryki, gdzie mieszkała w luksusowych warunkach - podaje Associated Press. Międzynarodowy nakaz aresztowania doprowadził do jej ekstradycji i aresztowania w listopadzie 2018 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts