Świadek Jehowy torturowany w Rosji? Wstrząsająca relacja jego adwokata

zdjęcie ilustracyjne / By This file was made by Robert de Jong and should be credited as Photo: Robert de Jong.If you make use of this picture outside of the Wiki community, a message on my user talk would be appreciated.If you would like a better version of this or any ot

  

W Kraju Zabajkalskim w azjatyckiej części Rosji jeden z zatrzymanych 10 lutego wyznawców Świadków Jehowy był torturowany prądem elektrycznym w celu zmuszenia go do przyznania się do winy - poinformował dzisiaj adwokat zatrzymanego Artur Ganin.

Wadim Kucenko został zatrzymany późnym wieczorem 10 lutego w Czycie, głównym mieście regionu. Jak poinformował adwokat, mężczyzna najpierw przewieziony został na komisariat, a później do lasu, gdzie był podduszany, rażony paralizatorem i bity. Kiedy potem zabrano go na złożenie zeznań przed śledczym, Kucenko poinformował, że był maltretowany, ale nie wywołało to żadnej reakcji. Mężczyzna nadal jest w areszcie.

10 lutego Federalna Służba Bezpieczeństwa przeszukała w Czycie i pobliskich miejscowościach rewizje i zatrzymała co najmniej cztery osoby. Portal Znak.com przypomniał, że właśnie do Kraju Zabajkalskiego wyznawcy Świadków Jehowy byli zsyłani w okresie represji stalinowskich. Potem ich rehabilitowano i uznano za ofiary represji politycznych.

Świadkowie Jehowy zostali w Rosji zdelegalizowani w 2017 roku po uznaniu ich za organizację ekstremistyczną. Liczebność tej wspólnoty wyznaniowej szacowano w Rosji na około 175 tys. osób. Po decyzji o delegalizacji centrala organizacji i oddziały regionalne, których było blisko 400, zostały zlikwidowane.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ostrzeżenie dla kierowców

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/GDDKiA

  

Dziś rano GDDKiA ostrzega kierowców przed możliwymi utrudnieniami wynikającymi z padającego deszczu lub mżawki w ośmiu województwach. W Małopolsce należy spodziewać się śniegu.

Mżawka lub deszcz mogą padać na terenie województwa: pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego. W Małopolsce może to być też śnieg.

Instytucja w związku z tym apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w powyżej wymienionych rejonach.

GDDKiA podała ponadto, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne i obecnie pracują na nich cztery pojazdy do zimowego utrzymania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts