Świadek Jehowy torturowany w Rosji? Wstrząsająca relacja jego adwokata

zdjęcie ilustracyjne / By This file was made by Robert de Jong and should be credited as Photo: Robert de Jong.If you make use of this picture outside of the Wiki community, a message on my user talk would be appreciated.If you would like a better version of this or any ot

  

W Kraju Zabajkalskim w azjatyckiej części Rosji jeden z zatrzymanych 10 lutego wyznawców Świadków Jehowy był torturowany prądem elektrycznym w celu zmuszenia go do przyznania się do winy - poinformował dzisiaj adwokat zatrzymanego Artur Ganin.

Wadim Kucenko został zatrzymany późnym wieczorem 10 lutego w Czycie, głównym mieście regionu. Jak poinformował adwokat, mężczyzna najpierw przewieziony został na komisariat, a później do lasu, gdzie był podduszany, rażony paralizatorem i bity. Kiedy potem zabrano go na złożenie zeznań przed śledczym, Kucenko poinformował, że był maltretowany, ale nie wywołało to żadnej reakcji. Mężczyzna nadal jest w areszcie.

10 lutego Federalna Służba Bezpieczeństwa przeszukała w Czycie i pobliskich miejscowościach rewizje i zatrzymała co najmniej cztery osoby. Portal Znak.com przypomniał, że właśnie do Kraju Zabajkalskiego wyznawcy Świadków Jehowy byli zsyłani w okresie represji stalinowskich. Potem ich rehabilitowano i uznano za ofiary represji politycznych.

Świadkowie Jehowy zostali w Rosji zdelegalizowani w 2017 roku po uznaniu ich za organizację ekstremistyczną. Liczebność tej wspólnoty wyznaniowej szacowano w Rosji na około 175 tys. osób. Po decyzji o delegalizacji centrala organizacji i oddziały regionalne, których było blisko 400, zostały zlikwidowane.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dwa miliardy na onkologię propozycją widmo? Wiceminister zdrowia obnażył narrację opozycji

/ wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński/ fot. Telewizja Republika

  

Gdyby opozycja przedstawiła jakieś konstruktywne rozwiązanie, być może możliwym byłoby przekazanie tych środków na onkologię. Jeśli jednak popatrzymy na dalsze prace legislacyjne, podnoszona alternatywa jest absolutnie fałszywa - ocenił w programie Telewizji Republika „W Punkt” wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, odnosząc się do blisko 2 mld zł rekompensaty dla mediów publicznych.

Sejm odrzucił w ubiegły czwartek sprzeciw Senatu wobec nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia. Przed głosowaniem w Sejmie opozycja apelowała o to, by zaoszczędzone w ten sposób prawie 2 mld zł przeznaczyć na dofinansowanie służby zdrowia i walkę m.in. z chorobami nowotworowymi.

Jak ocenił gość red. Katarzyny Gójskiej, „podnoszona alternatywa „media publiczne albo walka z rakiem” jest absolutnie fałszywa”. - Nie znajduje ona odzwierciedlenia w żadnych dokumentach przedłożonych przez parlamentarzystów opozycji - wskazał wiceminister Cieszyński.

Polityk zwrócił uwagę na piątkowy blok głosowań, gdzie politycy opozycji w zgłoszonej poprawce gremialnie opowiedzieli się za przyznaniem 750 mln zł z budżetu państwa na media publiczne.

Jak pisaliśmy wczoraj na łamach naszego portalu, „w poprawce zaproponowano przeznaczenie z budżetu państwa dodatkowych środków dla mediów publicznych, celem zastąpienia obowiązku opłacania abonamentu za używanie odbiorników RTV”. Większością głosów posłów Prawa i Sprawiedliwości poprawkę odrzucono.

[polecam:https://niezalezna.pl/311414-hejtuja-pis-za-wsparcie-mediow-publicznych-a-sami-glosowali-za-prawie-miliardem-na-tvp-i-polskie-radio]

- To co najmniej rozdwojenie jaźni

- skwitował wiceminister Cieszyński.

- Nakłady na onkologię w Polsce systematycznie rosną. To blisko 50-procentowy wzrost w pierwszej kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości. Według szacunków, na leczenie pacjentów chorych na raka, w tym roku przeznaczonych zostanie 11 mld zł - wskazał Cieszyński.

Podkreślił, że flagowym rozwiązaniem, pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Dudy, jest Narodowa Strategia Onkologiczna. - Środki, które są w systemie, będą wydawane lepiej, z lepszymi skutkami dla pacjentów - dodał gość red. Gójskiej.

- Przykładem może być pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej. Funkcjonuje obecnie w dwóch województwach. W jednym z nich, dzięki wdrożonym zmianom organizacyjnym, bez istotnego zastrzyku finansowego, udało się skrócić czas oczekiwania na wizytę z dwóch miesięcy do dwóch dni!

- mówił dalej sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

- Wprowadzono możliwość umówienia się na kolejne badania i wizyty przez telefon. Coś, co znamy z prywatnego systemu ochrony zdrowia, coś bardzo wygodnego, staje się faktem w publicznym systemie. Wszystko to dzięki wprowadzeniu nowych mechanizmów

- wymieniał Cieszyński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts