Hołownia odkrywa karty. Przedstawił nazwiska swoich najbliższych współpracowników w kampanii

Szymon Hołownia / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Kilka dni temu kandydat na prezydenta, Szymon Hołownia, zapowiedział, że chciałby, aby szefem jego sztabu wyborczego został Jacek Cichocki - były szef MSWiA, wskazywany często jako jeden z zaufanych ludzi byłego premiera, Donalda Tuska. Dziś przyszedł na oficjalne potwierdzenie i przedstawienie nazwisk kluczowych współpracowników Hołowni w nadchodzącej kampanii.

Hołownia poinformował, że szefem jego sztabu wyborczego został były szef MSWiA Jacek Cichocki, a pełnomocnikiem wyborczym - dziennikarz Michał Kobosko.

Przez długi czas media sugerowały, że to Kobosko stanie na czele sztabu Szymona Hołowni. Sam kandydat na prezydenta kilka dni temu, przyznał jednak, że chciałby, by został nim Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska. 

- Chcę, żeby szefem mojego sztabu wyborczego był Jacek Cichocki, człowiek, któremu ufam, znakomity państwowiec. Człowiek, który oddycha Polską i jej głęboko służy

- podkreślił Hołownia na briefingu prasowym na początku lutego.

Dziś Szymon Hołownia zaznaczył, że ważną osobą w jego sztabie będzie również Olga Adamkiewicz, która zajmie się komunikacją i "dopinaniem strategii informacyjnej". Koordynacją prac wolontariuszy ma pokierować Agnieszka Buczyńska, zaś koordynacją prac programowych - Stanisław Zakroczymski.

Kandydat na prezydenta oświadczył też, że jego komitet jest w trakcie dopełniania formalności związanych z rozpoczęciem zbiórki na kampanię.

- Jako jedyny komitet, ze znanych mi w tej chwili, jesteśmy w sytuacji, w której musimy te pieniądze zebrać. Poprosimy o nie Polaków, mających nadzieję na zmianę, która się w Polsce dokona. Wierzę, że te pieniądze szybko i sprawnie zbierzemy

 - mówił Hołownia.

Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu zamierza otworzyć 16 regionalnych biur "Ekipy Szymona".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus. Odwołano Auto China 2020

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Organizatorzy dorocznego międzynarodowego salonu samochodowego w Pekinie, Auto China 2020, jednej z największych tego typu imprez na świecie, poinformowali o jego odwołaniu z powodu epidemii koronawirusa. Salon miał odbyć się w stolicy Chin w dniach 21-30 kwietnia, ale został przełożony na termin, którego jeszcze nie ustalono.

Pekiński salon stał się w ostatnich latach dla producentów aut jedną z najważniejszych tego typu imprez na świecie ze względu na olbrzymi, chociaż ostatnio już nieco kurczący się, rynek.

Prezentowane na nim są nie tylko samochody osobowe czołowych marek, od najtańszych do najbardziej luksusowych, ale także samochody ciężarowe, dostawcze, turystyczne i inne.

Koronawirus spowodował już odwołanie wielu innych imprez, w tym wyścigów Formuły 1 w Szanghaju i festiwalu sztuki w Hongkongu. Rozważane jest też odroczenie dorocznej sesji Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych (OZPL), czyli parlamentu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts