Zatrzymano pseudokibica ściganego ENA. CBŚP ustaliło, że ukrywa się we francuskim Calais

/ zdjęcie ilustracyjne/ Zatrzymanie pseudokibiców / cbsp.policja.pl

  

Ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania członek gangu pseudokibiców Ruchu Chorzów - tzw. Psycho Fans - został zatrzymany we Francji. Miejsce ukrywania się mężczyzny zdołali ustalić policjanci z CBŚP przy współpracy z funkcjonariuszami z Irlandii oraz Francji.

- Policjanci CBŚP, przy współpracy ze służbami irlandzkimi i francuskimi ustalili miejsce ukrywania się poszukiwanego od marca 2019 roku mężczyzny. Był on ścigany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania

- poinformowała Jurkiewicz.

Na podstawie uzyskanych przez policjantów informacji mężczyzna został zatrzymany 26 stycznia we francuskim Calais. Jak podała rzeczniczka CBŚP, mężczyzna był poszukiwany w związku z podejrzeniem m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i bójce.

Jak podała "GW" która jako pierwsza poinformowała o zatrzymaniu, chodzi o 32-letniego Tomasza F. ps. Farmer. Przed rokiem podejrzany uniknął zatrzymania i wyjechał do Irlandii, ostatecznie został znaleziony we Francji.

Przed Sądem Okręgowym w Katowicach od września 2019 r. toczy się proces 48 osób, którym prokuratura zarzuca udział w gangu "Psycho Fans". To jedna z największych spraw dotyczących przestępczości pseudokibiców w kraju. Prokuratura Krajowa zarzuciła oskarżonym około 100 przestępstw, m.in. zabójstwo, usiłowanie zabójstwa, pobicia, rozboje, kradzieże i handel narkotykami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spotkanie wiceszefa MSZ ws. koronawirusa

/ twitter.com/marcin_przydacz

  

Wiceszef MSZ Marcin Przydacz poinformował, że przyjął ambasadora Chin w Polsce Liu Guangyuana. Jednym z głównych tematów rozmowy była epidemia koronawirusa. - Ambasador poinformował, że Chinom udało się już ograniczyć dynamikę zakażeń - przekazał wiceminister spraw zagranicznych.

O spotkaniu wiceszef MSZ poinformował wieczorem we wpisie na Twitterze. 

Koronawirus, który wykryto w grudniu 2019 roku w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach, może wywoływać groźne dla życia ostre zapalenie płuc.

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała dzisiaj o 409 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Chinach i 150 zgonach, co podnosi bilans ofiar śmiertelnych do 2592 i liczbę zarejestrowanych zakażeń do 77 150 przypadków.

Epidemia koronawirusa rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię. Poza Chinami kontynentalnymi zanotowano dotąd 26 zgonów – 8 w Iranie, 7 w Korei Płd., 3 w Japonii i 6 we Włoszech, 2 w Hongkongu, po jednym na Filipinach, na Tajwanie i we Francji.

W ostatnich dniach coraz więcej przypadków zachorowań stwierdzono we Włoszech - dotychczasowy bilans to sześć ofiar śmiertelnych i 229 osób zarażonych.

 

W poniedziałek odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem i szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim, a także odprawa w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa z wojewodami i z wojewódzkimi inspektorami sanitarnymi. Po spotkaniu szef rządu zapewnił, że wszystkie służby są gotowe, wyposażone w wiedzę, materiały i w procedury na wypadek pojawienia się w Polsce pierwszego przypadku koronawirusa. Zaznaczył, że zostały podjęte wszystkie możliwe działania, by temu zapobiec. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts