- Policjanci CBŚP, przy współpracy ze służbami irlandzkimi i francuskimi ustalili miejsce ukrywania się poszukiwanego od marca 2019 roku mężczyzny. Był on ścigany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania

- poinformowała Jurkiewicz.

Na podstawie uzyskanych przez policjantów informacji mężczyzna został zatrzymany 26 stycznia we francuskim Calais. Jak podała rzeczniczka CBŚP, mężczyzna był poszukiwany w związku z podejrzeniem m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i bójce.

Jak podała "GW" która jako pierwsza poinformowała o zatrzymaniu, chodzi o 32-letniego Tomasza F. ps. Farmer. Przed rokiem podejrzany uniknął zatrzymania i wyjechał do Irlandii, ostatecznie został znaleziony we Francji.

Przed Sądem Okręgowym w Katowicach od września 2019 r. toczy się proces 48 osób, którym prokuratura zarzuca udział w gangu "Psycho Fans". To jedna z największych spraw dotyczących przestępczości pseudokibiców w kraju. Prokuratura Krajowa zarzuciła oskarżonym około 100 przestępstw, m.in. zabójstwo, usiłowanie zabójstwa, pobicia, rozboje, kradzieże i handel narkotykami.