Prokuratura Rejonowa w Słupsku (Pomorskie) z początkiem listopada 2019 r. postawiła Danielowi K. zarzut doprowadzenia swojej 6-letniej córki do innych czynności seksualnych. Mężczyzna został aresztowany tymczasowo na dwa miesiące. Na postanowienie sądu złożył zażalenie, ale te nie zostało uwzględnione.

Na wniosek prokuratury, decyzją sądu, Daniel K. pozostanie w areszcie do końca marca. Planujemy do czego czasu także zakończyć śledztwo

– poinformował prok. Nierebiński.

Według ustaleń śledztwa, do przestępstwa, o które podejrzany jest ojciec 6-latki, miało dochodzić w okresie od stycznia 2018 r. do lipca 2019 r. Daniel K. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Odmówił składania wyjaśnień.

Daniel K. przed aresztowaniem prowadził zajęcia z nauki gry na gitarze w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku. Prokurator Nierebiński, zaznaczył jednak, że nic nie wskazuje, by podejrzany przejawiał zarzucane mu zachowania w miejscu pracy.

Z uwagi na charakter sprawy prokuratura nie informuje o tym, kto złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Nie ujawnia również szczegółów dotyczących prowadzonego postępowania, w tym wykonywanych i zaplanowanych czynności.

Za dopuszczenie się wobec osoby małoletniej poniżej lat 15 innej czynności seksualnej lub doprowadzenie jej do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.