Rosja zbroi wojska pancerne

/ flickr.com

  

Ministerstwo obrony Rosji opracowało grafik wyposażenia do 2027 roku wojsk lądowych w nowe czołgi; w bieżącym roku armia zacznie otrzymywać nowe i zmodenizowane czołgi T-90, a w 2021 roku nowoczesne T-14 (Armata) - podał dziennik "Wiedomosti".

Po naradach na tematy obronności z udziałem prezydenta Władimira Putina podjęto decyzję o odnowieniu wyposażenia sił lądowych w czołgi - wskazuje dziennik, powołując się na źródło zbliżone do władz ministerstwa obrony. Obecnie najbardziej rozpowszechniony w armii rosyjskiej jest czołg T-72B2, około 2 tys. sztuk tych maszyn zostało zmodernizowanych.

Do 2027 roku do wojsk lądowych trafi 400 czołgów T-90M i będzie to zarówno zupełnie nowy sprzęt, jak i maszyny zmodernizowane z już posiadanych przez armię T-90A - zapowiadają "Wiedomosti". W 2020 roku rozpoczną się testy czołgu T-14 na platformie bojowej typu Armata i możliwe jest, że kontrakty do 2027 roku zakładać będą dostawę 500 tych maszyn.

Dostawy T-90M rozpoczną się w tym roku i będzie to co najmniej 15 takich maszyn. W bieżącym roku może też zostać podpisany kolejny kontrakt dotyczący produkcji i modernizacji 100 czołgów T-90 do poziomu T-90M. Obecnie na stanie sił zbrojnych Rosji jest około 400 czołgów T-90 różnej modyfikacji, które wymagają zmodernizowania - informował niedawno wiceminister obrony Aleksiej Kriworuczko.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Centrum Prasowe PAP


Wczytuję komentarze...

10 lat od katastrofy smoleńskiej. "Polska gotowa zorganizować uroczystości w Smoleńsku"

/ Serge Serebro, Vitebsk Popular News; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

"Ze strony państwa polskiego jest gotowość, aby zorganizować uroczystości w 10. rocznicę katastrofy w Smoleńsku" - zadeklarował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że ewentualne decyzje, kto miałby w nich uczestniczyć należą do prezydenta Andrzeja Dudy.

[polecam:https://niezalezna.pl/309241-10-rocznica-katastrofy-smolenskiej-czy-beda-uroczystosci-w-rosji]

Müller pytany w Radiowej Jedynce o to, jak będą wyglądały w tym roku obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz czy dojdzie do wizyty polskich władz w Smoleńsku oświadczył, że w tej chwili nie ma jeszcze rozstrzygnięć w tej kwestii.

Nie jestem w stanie na ten moment podać pełnego harmonogramu tych wydarzeń. Myślę, że to rozstrzygnie się w najbliższych tygodniach

 - dodał.

Rzecznik rządu potwierdził jednocześnie, że do strony rosyjskiej została skierowana "informacja o chęci udziału w uroczystościach w Smoleńsku" oraz że odpowiedź na nią jeszcze nie wpłynęła.

Dopytywany, czy przez ewentualną opieszałość ze strony Rosji, brana jest pod uwagę rezygnacja z wizyty w Smoleńsku odpowiedział, że nie chciałby wskazywać żadnej z "bardziej potencjalnych opcji".

Ze strony państwa polskiego jest gotowość, aby wszystko zorganizować, są zarezerwowane potencjalne terminy, tutaj rozstrzygnięcie będzie w najbliższym czasie

 - mówił.

[polecam:https://niezalezna.pl/311307-jaki-bedzie-ksztalt-polskiej-delegacji-10-kwietnia-w-smolensku-dworczyk-trwaja-analizy]

Müller pytany, kto miałby lecieć do Smoleńska oświadczył, że będzie to ustalane z prezydentem Andrzejem Dudą. Jak zaznaczył, "pierwszorzędne decyzje należą do pana prezydenta, a później do premiera".

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts