Do piątkowego meczu obie zawodniczki nie straciły seta; zajmująca 42. miejsce w światowym rankingu Linette pokonała 495. Ukrainkę Katerynę Bondarenko i 106. Chinkę Shuai Peng. W ćwierćfinale przeciwniczką 28-letniej Polki była 18-letnia Xiyu Wang, zwyciężczyni juniorskiego US Open w 2018 roku.

Wolejowe uderzenie Magdy Linette z poprzedniego pojedynku z Chinką Peng WTA uznało za zagranie dnia

Początek spotkania zdecydowanie należał do Azjatki. Rozstawiona z "piątką" Linette została dwa razy przełamana i przegrywała 0:4. Co prawda szybko odrobiła jednego "breaka", potem jeszcze zdobyła gema przy swoim podaniu, lecz ostatecznie uległa 2:6.

Później poznanianka grała znacznie lepiej. W drugim secie przegrywała 0:1, jednak później wyszła na prowadzenie 3:1 po asie serwisowym i gemie do zera. W decydującym secie wyszła na 3:0 i kontrolowała sytuację na korcie. Ostatecznie triumfowała 6:3 i po prawie dwóch godzinach gry awansowała do półfinału. W nim spotka się ze 105. na liście WTA Tig.

Łatwo nie było, ale Polka znów melduje się w półfinale w Tajlandii

Przed rokiem w zawodach w Hua Hin Linette osiągnęła półfinał, przegrywając z późniejszą triumfatorką Ukrainką Dajaną Jastremską.

Magda Linette (Polska, 5) - Xiyu Wang (Chiny) 2:6, 6:3, 6:3