Utrudnienia w Warszawie. Od piątku zmiany w ruchu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Arcaion/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

W związku z pracami remontowymi drogowcy wprowadzą od dziś zmiany w ruchu w Wawrze i Ursusie - poinformował stołeczny ratusz. Chodzi o ulice Wał Miedzeszyński i Wiosny Ludów. Trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej.

W Wawrze, od godz. 22 ul. w piątek zostanie zamknięte połączenie ul. Przewodowej z Wałem Miedzeszyńskim, a otwarty zostanie wjazd w Strzygłowską. "Objazd zamkniętego odcinka ul. Przewodowej będzie prowadził ul. Skalnicową lub Strzygłowską. Tą drugą pojadą autobusy linii 142" - przekazał stołeczny ratusz. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca kwietnia.

Natomiast w Ursusie od piątku do końca lutego remontowana będzie ulica Wiosny Ludów. Zamknięty dla ruchu będzie odcinek w rejonie Opieńskiego. "Na czas robót na ul. Rodakowskiego zostanie odwrócony kierunek ruchu (w kierunku ul. Kościuszki), natomiast na ul. Opieńskiego będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Objazd poprowadzony zostanie ul. Kościuszki i tamtędy pojadą także autobusy linii 207" - podał ratusz.

Miasto przypomina, że szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące zmienionych tras autobusów i tramwajów są na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (www.powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Konserwatyści z Oregonu mają dosyć rządów lewicy

zdjęcie ilustracyjne / Capri23auto CC0

  

Grupa konserwatystów z rządzonego przez Demokratów Oregonu chce zmian granic, aby dwa hrabstwa z tego stanu przenieść do sąsiedniego Idaho, gdzie władze sprawują Republikanie. W ten sposób miałoby powstać „Wielkie Idaho”.

Grupa otrzymała wstępną zgodę z obu hrabstw, Josephine i Douglas - informuje portal Fox News. Celem konserwatystów jest teraz zebranie odpowiedniej liczby podpisów, by w tej sprawie głosować w listopadowym referendum.

- Wiejskie hrabstwa są coraz bardziej oburzone prawami władz Oregonu, które zagrażają naszym źródłom utrzymania, przemysłowi, portfelom, prawu do broni i wartościom. Próbowaliśmy ich przegłosować, ale (mieszkańcy) wiejskich terenów w Oregonie nie są tak liczni i nasze głosy zostały zignorowane. To nasza ostatnia deska ratunku

- mówi Mike McCarter, jeden z przywódców grupy.

Partia Demokratyczna ma obecnie w Oregonie większość w stanowym parlamencie. Z jej szeregów wywodzi się także gubernator tego stanu na północnym-zachodzie USA.

Zmiana stanowych granic wymagałaby zgody ze strony Kongresu USA oraz władz parlamentów Idaho oraz Oregonu.

Nie jest to pierwsza propozycja zmiany granic na zachodzie USA. W 1941 roku mieszkańcy południowego Oregonu wraz ze swoimi sąsiadami z północy Kalifornii chcieli utworzyć stan Jefferson. Tym razem konserwatyści z Idaho proponują, by część Kalifornii przyłączyła się do „Wielkiego Idaho”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts