„No Time To Die”: tytułowa ballada Billie Eilish do nowego Bonda już w sieci

/ PrtSc/ you tube

  

Dziś dokładnie o północy w sieci pojawiła się tytułowa piosenka do najnowszego Jamesa Bonda śpiewana przez Billie Eilish. Nastrojowy, dramatyczny i jednocześnie niepokojący utwór skupia się, zdaniem portalu BBC, wokół zdrady tajnego agenta. 

Tekst ballady, będącej tytułową piosenką filmu „No Time To Die” nawiązuje do kłamstw i podstępów, jak śpiewa Eilish: „Nigdy nie byłeś po mojej stronie”. Piosenka została upubliczniona dziś dokładnie o 00:00 GMT, w tym samym czasie, co nowy zwiastun filmu, z udziałem Daniela Craiga.

Eilish, który w grudniu skończyła 18 lat, jest najmłodszą piosenkarką, która nagrała motyw przewodni tej serii.

Premiera utworu była z niecierpliwością oczekiwana od dłuższego czasu, w tym czasie Eilish wystąpiła przed światową publicznością telewizyjną podczas gali Oscarów.

„No Time To Die” zaczyna się od „nawiedzającego” motywu fortepianu, a głos gwiazdy jest zmęczony, gdy śpiewa: „Powinienem był wiedzieć, że zostanę sam”. I dalej: „Zakochałem się w kłamstwie ... Czy jesteś śmiercią czy rajem?”

„Teraz nigdy nie zobaczysz, jak płaczę”. „Po prostu nie ma czasu na śmierć”.

Słowa te wydają się potwierdzać teorię fanów, że ostatni film z udziałem Daniela Craiga jako Bondem ukaże go jako podwójnie oszukanego przez Madeleine Swann (Lea Seydoux), jego miłość z poprzedniego filmu „Spectre”.

Eilish napisała i wyprodukowała tytułową piosenkę ze swoim starszym bratem Finneasem O'Connell pod koniec ubiegłego roku. Przemawiając na uroczystości Grammy w styczniu, powiedziała, że praca nad muzyką do tej serii zawsze była jednym z jej celów.

„Podświadomie i świadomie próbowaliśmy napisać temat Bonda przez całe nasze życie”

- powiedziała „E! News”.

Duet zachował mroczny, „nieprzyzwoity” styl przez cały utwór, jednocześnie włączając w to kilka muzycznych tonów z filmowej serii. Ale piosenka jest także o romantycznej zdradzie. „Czy głupio było cię kochać? / Czy byłem lekkomyślny, pomagając?” pyta Eilish.

Piosenkarka znana jest ze swojego intymnego, zaprojektowanego na słuchawki stylu wokalnego, ale tym razem mierzy się z wyzwaniem emocjonalnego nastroju utworu. Zdaniem portalu BBC jej  wrażliwość przekształca się w siłę i determinację.

Jest to z pewnością najbardziej odważna i nastrojowa wersja tematu Bonda w ostatnim czasie.
Eilish zaprezentuje swój utwór na żywo podczas Brit Awards w przyszłym tygodniu w towarzystwie kompozytora Hansa Zimmera i byłego gitarzysty Smiths - Johnny'ego Marr'a.

Film „No Time To Die” ma trafić do kin w kwietniu. Obok Craiga i Seydoux występują w nim: Lashana Lynch jako agentka 00, która weszła do służby po odejściu Bonda i Rami Malek jako czarny charakter Safin.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: BBC

Wczytuję komentarze...

Sztab Kidawy-Błońskiej złożył skargę na TVP. Nie podobają im się relacje z kampanii

Małgorzata Kidawa-Błońska / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Rzecznik sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej poinformował o złożeniu skargi na TVP do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Co takiego nie spodobało się politykom Platformy? Chodzi o relacjonowanie kampanii. „Apelujemy o ukaranie Telewizji Polskiej za nieobiektywny i stronniczy sposób relacjonowania kampanii wyborczej – wyjaśnia Adam Szłapka. Całą sprawę krótko kwituje natomiast poseł Jacek Świat z sejmowej komisji kultury „Wniosek do KRRiT to przejaw hipokryzji” - podkreśla.

TVP zarzucono działanie sprzeczne ze wskazanymi w ustawie o radiofonii i telewizji zadaniami medium publicznego, czyli powinności rzetelnego ukazywania wydarzeń i zjawisk w kraju i za granicą, a także działanie sprzeczne z zobowiązaniem mediów publicznych do zachowania „pluralizmu, bezstronności i wyważenia”.

Zgodnie z wyjaśnieniami Adama Szłapki podstawą skargi jest sposób relacjonowania kampanii wyborczej na urząd prezydenta przez „Wiadomości” TVP.

W „Wiadomościach” z soboty 15 lutego kampania relacjonowana była w sposób skrajnie nieobiektywny i stronniczy, a zasada pluralizmu sprowadzona została do fikcji.
- twierdzi Rzecznik sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

W skardze oceniono, że radykalnie zachwiane zostały proporcje czasu poświęconego kampanii poszczególnych kandydatów. Jak zauważono, kampanii kandydata Andrzeja Dudy poświęcona została trwająca 6 minut relacja z inauguracji oraz materiał dotyczący programu onkologicznego, który prezentował program kandydata, a także ilustrowany był zdjęciami i wypowiedziami z inauguracji zaprezentowanej już w poprzednim materiale.

Jak wskazano, łącznie kampanii Andrzeja Dudy poświęcono w tej audycji 10 minut.

„W tej samej audycji, Małgorzacie Kidawie Błońskiej i jej kampanii wyborczej „Wiadomości” poświęciły 20 sekund w trwającym niecałe 1,5 min. materiale relacjonującym kampanie wszystkich pozostałych kandydatów. „Oznacza to, że relacja z kampanii Andrzeja Dudy trwała w tym wydaniu „Wiadomości” 30 razy dłużej niż relacja z kampanii Małgorzaty Kidawy Błońskiej”.
- czytamy w skardze.

To jeszcze nie wszystko. Politykom PO nie podoba się także forma realizacji poszczególnych materiałów. W treści skargi sztabowcy Kidawy-Błońskiej żalą się, że forma realizacyjna radykalnie różnicowała przekaz w odniesieniu do kandydata Andrzeja Dudy i pozostałych kandydatów.

„Materiały dotyczące kampanii Andrzeja Dudy zrealizowane były z najwyższą starannością i jakością techniczną podczas kiedy materiał o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej wyglądał jakby zrealizowała go ekipa amatorów z przestarzałym sprzętem, celowo wybierająca niekorzystne ujęcia i fragmenty spotkania”.
- napisano.

Trzeba jednak przyznać, że nie ma dobrej passy Małogrzata Kidawa-Błońska, która w ostatnim czasie zaliczyła przynajmniej kilka wpadek. Problemy z geografią, ciepłe przywitanie przywitanie z działaczami KOD zakłócającymi przemówienie prezydenta RP, wpadki i lapsusy słowne. Do tego doszło właśnie... przekręcenie nazwiska urzędującego prezydenta.
[polecam:https://niezalezna.pl/311490-trwa-pomylkowa-seria-malgorzaty-kidawy-blonskiej-co-tym-razem-nie-wyszlo-kandydatce ]

Poseł komisji kultury Rafał Bochenek w kontekście skargi sztabu kandydatki PO na prezydenta zwraca uwagę właśnie na całe pasmo wpadek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Co do pozytywnych lub negatywnych komentarzy na temat pani Kidawy-Błońskiej, z całym szacunkiem, ale to sama kandydatka poprzez swoje liczne wpadki, braki elementarnej wiedzy i nieprzygotowanie prowokuje taki społeczny odbiór. Martwi mnie, że politycy PO chcieliby ręcznie sterować przekazem medialnym. To budzi mój niepokój.
- dodaje Bochenek.
 [polecam:https://niezalezna.pl/311457-malgorzata-kidawa-blonska-jak-ryszard-petru-wpadek-jest-coraz-wiecej-za-duzo-pracy-za-szybko]

Komentując złożenie skargi w tej sprawie inny poseł z sejmowej komisji kultury i środków przekazu Jacek Świat z PiS ocenił, że wniosek do KRRiT to „przejaw hipokryzji”.

Pani Kidawa-Błońska i jej sztab chyba liczą na krótką pamięć Polaków. Media publiczne przez lata były politycznym interesem między PO, SLD a PSL. Tam nastąpił podział łupów, który przez kilkanaście lat trwał i te partie tam absolutnie dominowały, wszystko, co wyrastało ponad prawem, zostało wycięte dokładnie. [...] Jeszcze do niedawna polski rynek medialny to był Bantustan, w którym przytłaczająca większość mediów śpiewała w jednym chórze, czy to mediów publicznych, czy prywatnych. To była sytuacja nie do przyjęcia w demokratycznym kraju. W tej chwili nastąpiło pewne zrównoważanie. Wszystkie strony sporu politycznego, ideologicznego mają szansę zaistnieć w mediach.
- podkreślił poseł PiS.
Jego zdaniem, na rynek medialny w Polsce trzeba patrzeć jak na całość.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts