Przestępcze trio wpadło po wnikliwej analizie zgromadzonych w sprawach materiałów dowodowych. Ustalono, że 18-letni zduńskowolanin w ciągu ostatnich kilkunastu dni dokonał trzech rozbojów. Za każdym razem atakował swoje ofiary, zadawał im dotkliwe uderzenia, a następnie kradł telefony komórkowe i inne przedmioty

- poinformował asp. sztab. Robert Latus z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.

Śledczy ustalili także, że w dwóch rozbojach dokonanych przez 18-latka brał czynny udział jego 16-letni kolega, a kolejnego dokonał już sam nieletni. Poza tym, na początku stycznia tego roku, 18-latek włamał się do samochodu, skąd skradł nawigację oraz CB radio; podjął też próbę włamania do kolejnych czterech pojazdów.

Według kolejnych ustaleń, ten sam sprawca ma na koncie również włamania do punktów handlowych, których dokonywał z nieletnim kolegą oraz jego 20-letnim bratem. Wszyscy trzej zostali zatrzymani przez policję 10 lutego. W trakcie przeszukań w miejscach ich zamieszkania policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Decyzją prokuratora 20-letni zduńskowolanin został oddany pod dozór policyjny, natomiast jego młodszego brata Sąd Rodzinny umieścił w schronisku dla nieletnich. Z kolei 18-letni podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za dokonanie rozboju grozi mu do lat 12 pozbawienia wolności.