Zwolnij. Jak kocha to poczeka. Policyjna akcja na walentynki

/ pixabay

  

"Zwolnij. Jak kocha, to poczeka" – pod takim hasłem łódzcy policjanci w piątkowe święto zakochanych prowadzą akcję, podczas której będą zwracać uwagę kierowcom i pieszym na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wręczać będą zapachowe serduszka z hasłem akcji.

Rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka przypomina, że "walentynkowa akcja" prowadzona jest od kilku lat. W tym roku po raz pierwszy jej adresatem są nie tylko kierujący, ale i piesi, którzy również często przechodząc w miejscach niedozwolonych tłumaczą się pośpiechem.

Dlatego zdaniem policji, popularne walentynki to idealny dzień, aby uświadamiać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, którzy jednocześnie mogą być mężami, żonami, narzeczonymi czy rodzicami, że uczucie to nie tylko stan ducha, ale również odpowiedzialność. Dlatego, jak przekonują, na spotkanie lepiej dojechać lub dojść nieco spóźnionym niż nie dotrzeć wcale.

Bliska nam osoba jak kocha to poczeka

- podkreślają policjanci.

Według policji, w województwie łódzkim od początku tego roku przyczyną 27 proc. wypadków drogowych była nadmierna prędkość. Z winy kierujących w wyniku niedostosowania prędkości śmierć poniosło sześć osób, a rannych zostało 90. W tym samym czasie na drogach województwa zginęło 14 pieszych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Rosjanie ewakuowani z Hubei zakończyli kwarantannę

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W Tiumeniu na Syberii zakończyli dziś kwarantannę Rosjanie i cudzoziemcy ewakuowani z chińskiego miasta Wuhan i prowincji Hubei z powodu epidemii koronawirusa. Dwutygodniową kwarantannę przeszły 144 osoby, prócz Rosjan - 16 obywateli państw poradzieckich.

U nikogo z nich nie wykryto koronawirusa. Jak poinformowała w środę szefowa regionalnego departamentu zdrowia Inna Kulikowa, kwarantanna oficjalnie zakończyła się z dniem 19 lutego.

"Do końca dnia wszyscy, którzy zechcą, odjadą do zaplanowanych miejsc"

- powiedziała Kulikowa. Pierwsza grupa ponad 60 osób udała się już na lotnisko, by odlecieć do Moskwy.

Do domów lub w zaplanowane wcześniej podróże wybierają się cudzoziemcy: obywatele Armenii, Białorusi, Kazachstanu, Tadżykistanu, Ukrainy i Uzbekistanu.

Rosja ewakuowała ich wraz ze swymi obywatelami na początku lutego br. na pokładzie samolotów wojskowych. Ewakuowanych rozlokowano w sanatorium pod Tiumeniem. Władze zapewniały, że jest to ośrodek, który wyklucza ewentualne rozprzestrzenienie się infekcji.

W Rosji wykryto dotąd dwa przypadki koronawirusa, obydwa u obywateli Chin, którzy, jak ogłoszono, już powrócili do zdrowia. Rząd poinformował w poniedziałek wieczorem o bezprecedensowym kroku, jakim jest zawieszenie od 20 lutego wjazdu do Rosji, z wyjątkiem podróży lotniczych tranzytem, dla turystów, studentów i pracowników z Chin. Oznacza to, że do Rosji nie będzie mogła przyjechać większość chińskich podróżnych. Zakaz wjazdu nie dotyczy obywateli państw europejskich, którzy przyjeżdżają z Chin.

Według danych rosyjskich służb granicznych w 2019 roku do kraju wjechało 2,3 mln obywateli ChRL, w tym 1,5 mln turystów i 321 tys. osób odwiedzających Rosję w celach biznesowych.

Takich ograniczeń wjazdu do Rosji nie wprowadzano do tej pory dla obywateli żadnego kraju - wskazuje w środę dziennik "Kommiersant". Biznes na razie nie wyraża niepokoju, jednak w regionach na Dalekim Wschodzie Rosji mogą pojawić się problemy z siłą roboczą, szczególnie w rolnictwie i budownictwie. Robotnicy z Chin pracują też np. w Moskwie, na budowie jednej ze stacji metra. W całej Rosji na uczelniach studiują Chińczycy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts