Mucha uchyla rąbka tajemnicy ws. nadchodzącej konwencji. "Podsumuje dorobek prezydenta"

/ Andrzej Duda / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Sobotnia konwencja podsumuje dorobek tej kadencji prezydenta, a także nakreśli pewne kierunki dotyczące przyszłej działalności - zapowiedział dziś wiceszef KPRP Paweł Mucha. Jak dodał, w ciągu najbliższych dni przedstawione zostaną wszystkie osoby, które będą działać w sztabie wyborczym Dudy.

W sobotę odbędzie się konwencja PiS, podczas której zostanie zainaugurowana kampania wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy. Przed konwencją Rada Polityczna PiS ma udzielić poparcia kandydaturze urzędującego prezydenta. W czasie konwencji planowane są wystąpienia kandydata, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego.

Pytany w TVP1 o sobotnią konwencję wiceszef prezydenckiej kancelarii odparł, że zostanie na niej podsumowany dorobek tej kadencji prezydenta, a także nakreślone pewne kierunki dotyczące przyszłej działalności.

- Nie ulega wątpliwości dzisiaj - ja to widzę po spotkaniach krajowych - że jest takie powszechne oczekiwanie kontynuowania misji przez pana prezydenta Andrzeja Dudę

- powiedział Mucha. Dodał, że wystąpień takich jak sobotnie będzie więcej.

Na pytanie o to, kto będzie w sztabie wyborczym, Mucha odparł, że prezydent będzie mówił o tych osobach podczas prezentacji sztabu.

Być może niekoniecznie wszystkie osoby będą jutro przedstawione. Natomiast można się spodziewać w ciągu kilku dni takiej pełnej informacji dotyczącej osób zaangażowanych, które na bieżąco tę pracę sztabową prowadzą

- poinformował.

O tym, że nadchodząca kampania będzie różnić się od dotychczasowych, wynika również z dzisiejszej publikacji „Gazety Polskiej Codziennie”. Jak wskazuje zaufana osoba z otoczenia prezydenta w rozmowie z dziennikiem, „to będzie coś, czego jeszcze nie było w Polsce. Ta konwencja przebije poprzednią. Planowana jest z wielką pompą, z wielkim rozmachem”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Nowe informacje o stanie zdrowia premiera Wielkiej Brytanii. Johnson wciąż na OIOM-ie

/ Boris Johnson / fot. Annika Haas; EU2017EE Estonian Presidency - Boris Johnson, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=67510391

  

Stan przebywającego na oddziale intensywnej terapii brytyjskiego premiera Borisa Johnsona się poprawia. Jest on w dobrym nastroju - powiedział dziś rzecznik szefa rządu. Jak dodał, premier jest poddawany standardowej terapii tlenowej.

"Premier miał dobrą noc i jego stan nadal się poprawia na intensywnej terapii. Jest w dobrym humorze" - powiedział rzecznik prasowy Downing Street.

"Premier dziękuje NHS (publiczna służba zdrowia -red.) za wspaniałą opiekę, jaką mu zapewnia. Oklaski dla personelu stanowią wspaniałe, jednoczące chwile dla całego kraju. Jestem pewien, że dziś wieczorem po raz kolejny zobaczymy miliony ludzi oddających hołd naszym fantastycznym, oddanym opiekunom" - dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/321313-trump-zyczy-zdrowia-premierowi-wielkiej-brytanii-johnson-to-silny-mezczyzna]

Johnson po raz ostatni był widziany publicznie tydzień temu, gdy przebywając w izolacji z powodu zakażenia koronawirusem, wyszedł przed swój dom na Downing Street, by wraz z milionami Brytyjczyków w ramach akcji "Clap for Carers" podziękować oklaskami personelowi służby zdrowa oraz opieki społecznej i innym kluczowym pracownikom. 

Następnego dnia Johnson poinformował, że mimo upływu zalecanych przez lekarzy siedmiu dni izolacji pozostanie w niej, gdyż niektóre objawy koronawirusa nie ustępują. W niedzielę wieczorem brytyjski premier udał się do szpitala, jak wówczas zapewniano - profilaktycznie, zaś w poniedziałek wieczorem, w związku z pogorszeniem się jego stanu, został przeniesiony na oddział intensywnej terapii.

Wcześniej w czwartek na temat stanu zdrowia Johnsona wypowiedział się minister kultury Oliver Dowden, który jednak powtórzył informacje przekazane poprzedniego popołudnia przez ministra finansów Rishiego Sunaka, m.in. że premier może już siadać na łóżku. Z kolei były wiceminister obrony Tobias Ellwood powiedział w stacji Sky News, że Johnson jest "mentalnie zdolny do podejmowania decyzji" oraz pozostaje dostępny dla członków swojego rządu. Nie ujawnił jednak źródła tych informacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts