Ćwiczebny szturm na most

/ mat. 25. BKPow. / wojsko-polskie.pl/25bkpow/

  

Żołnierze 7 batalionu kawalerii powietrznej oraz żołnierze 7 dywizjonu lotniczego realizowali wspólne zajęcia taktyczne – „Kompania/szwadron w działaniach taktycznych. Celem zajęć było doskonalenie współdziałania elementu powietrznego z szwadronową grupą taktyczną w czasie prowadzenia działań aeromobilnych. Żołnierze doskonalili również procedury współdziałania w trakcie realizacji zadań na połączenie z innymi elementami ugrupowania bojowego.

Jak podaje oficjalny portal 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, w pierwszym etapie realizacji zadania strzelcy wyborowi obezwładnili ochronę mostu. W tym czasie śmigłowce osłony wykonały uderzenie na elementy przeciwnika niszcząc w pierwszej kolejności środki OPL i stwarzając tym samym dogodne warunki do wprowadzenia w rejon działań śmigłowców transportowych i rzutu szturmowego. Pierwsza fala powietrznych kawalerzystów desantowana została za pomocą lin typu Fast Rope. 

Po zajęciu, sprawdzeniu i ubezpieczeniu rejonu działania, do walki wprowadzony został drugi rzut z operatorami wyrzutni PPK SPIKE oraz PZR GROM na pokładzie. Kolejne elementy kierowane w rejon obiektu miały na celu dostarczenie środków zaopatrzenia drogą powietrzną. Po opanowaniu obiektu żołnierze połączyli się z siłami oddziału wydzielonego 6. Brygady Powietrznodesantowej i przekazali odpowiedzialność za most. Działania stanowiły przedostatni już element zajęć taktycznych szwadronowej grupy, która po powrocie do rejonu ześrodkowania odtworzyła zdolność bojową - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 25. BKPow.

Wczytuję komentarze...

Ostrzeżenie dla kierowców

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/GDDKiA

  

Dziś rano GDDKiA ostrzega kierowców przed możliwymi utrudnieniami wynikającymi z padającego deszczu lub mżawki w ośmiu województwach. W Małopolsce należy spodziewać się śniegu.

Mżawka lub deszcz mogą padać na terenie województwa: pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego. W Małopolsce może to być też śnieg.

Instytucja w związku z tym apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w powyżej wymienionych rejonach.

GDDKiA podała ponadto, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne i obecnie pracują na nich cztery pojazdy do zimowego utrzymania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts