Vital Heynen zawieszony. Trener ukarany we Włoszech

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski i włoskiego Sir Safety Perugia znany jest z impulsywnych reakcji podczas siatkarskich spotkań. Belg nie odpuści w żadnej kontrowersyjnej sytuacji, a na błędy sędziów niejednokrotnie reaguje nerwowo. Za swoje zachowanie został w Serie A zawieszony na jedno spotkanie.

Vital Heynen zawieszony
Fot.Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Vital Heynen naraził się o jeden raz za dużo, a władze dyscyplinarne włoskiej Serie A tym razem nie przymknęły oka na wykroczenia trenera Perugii, który wściekł się na arbitrów podczas ligowego spotkania z Piacenzą. Drużyna selekcjonera Polaków ostatecznie wygrała 3:1, ale on sam został zawieszony na kolejny mecz.

Vital Heynen zawieszony na jedno spotkanie za krytykowanie pracy sędziów

We Włoszech możliwe jest wykupienie się w takiej sytuacji grzywną w wysokości 3100 eur, ale jak twierdzą włoskie media Perugia nie zdecyduje się na taki krok i drużynę w najbliższym spotkaniu poprowadzi asystent Heynena.

Sir Safety w której gra reprezentant Polski Wilfredo Leon jest liderem w Serie A z 48 punktami zdobytymi w 19 meczach, ale walka o mistrzostwo we Włoszech jest w tym sezonie niezwykle zacięta. Podobny dorobek punktowy ma Lube, które rozegrało jedno spotkanie mniej, a 46 oczek uzbierała Modena w której bryluje Bartosz Bednorz.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Vital Heynen #siatkówka #Serie A #Sir Safety Perugia

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo