Seria lawin zmiotła co najmniej 50 domów. Nie żyje kilkadziesiąt osób

/ zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com/@jacky73490

  

Co najmniej 21 osób zginęło w czwartek w serii lawin w prowincji Dajkundi w środkowej części Afganistanu - podały dziś władze tego kraju.  Siedem osób jest zaginionych, a 10 doznało obrażeń. Bilans ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

Jak przekazał rzecznik ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Ahmad Tamim Azimi, wszystkie ofiary śmiertelne to członkowie dwóch rodzin. W wyniku zejścia lawin zniszczonych zostało co najmniej 50 domów.

- Ekipy ratunkowe od czwartku przeszukują teren w nadziei na odnalezienie zaginionych, pracują także, żeby pomóc poszkodowanym

- poinformował Azimi. Zastrzegł, że bilans ofiar śmiertelnych może wzrosnąć ze względu na niską temperaturę i ciężkie warunki utrudniające akcję ratunkowo-poszukiwawczą.

Większość górskich dróg w regionie została zamknięta na kilka tygodni z powodu obfitych opadów śniegu i zagrożenia lawinowego. Tegoroczna zima w Afganistanie jest ciężka, z dużymi opadami śniegu, lawinami i nagłymi powodziami - wskazuje agencja AP.

Po czwartkowych lawinach bilans ofiar, które poniosły śmierć w wyniku lawin i gwałtownych powodzi w kraju w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, wzrósł do 72. Od początku zimy 2400 domów zostało zniszczonych w wyniku powodzi.

Associated Press zauważa, że klęski żywiołowe, takie jak osuwiska ziemi, powodzie i lawiny, często nawiedzają Afganistan - kraj o słabo rozwiniętej infrastrukturze poza głównymi miastami. Problemy pogłębiła również degradacja środowiska naturalnego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Dwie ofiary nocnego pożaru pod Białogardem

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/arembowski/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Dwie osoby zginęły w nocy z wtorku na środę w wyniku pożaru mieszkania w Pobłociu Wielkim pod Białogardem w woj. zachodniopomorskim - poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie mł. kpt. Tomasz Kubiak.

Pożar wybuchł w mieszkaniu w dwukondygnacyjnym budynku wielorodzinnym, wydostano stamtąd jedną nieprzytomną osobę. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało się jej uratować. Jak poinformował Kubiak, podczas gaszenia pożaru strażacy znaleźli też ciało drugiej osoby.

Z budynku ewakuowano pięć osób. Na miejscu było pięć zastępów straży.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts