Ech, ci sędziowie

  

W ubiegłym roku przed Sądem Rejonowym w Toruniu stanął chory na cukrzycę 67-latek, któremu zarzucono kradzież cukierka o wartości 20 gr. Jak tłumaczył przed sądem oskarżony, poczuł się słabo i zdał sobie sprawę, że jeśli nie zje czegoś słodkiego, może zemdleć, odruchowo więc sięgnął po cukierka z regału. Sędzia prowadząca rozprawę uniewinniła oskarżonego, uznając, że działał w stanie wyższej konieczności – ratował swoje zdrowie i życie.

Adwokat z urzędu uważał podobnie i swoje wynagrodzenie przekazał na schronisko dla zwierząt. W tym samym czasie 70-latek ze Szczecina został skazany przez sąd w Kołobrzegu na miesiąc więzienia i 20 godz. prac społecznych za zjedzenie cukierka wartego 40 gr. Wyrok został zaskarżony, a sąd w nowym procesie skazał emeryta na 20 zł grzywny i 100 zł kosztów sądowych. A tymczasem, jak ujawnił olsztyński portal Debata, sędzia Paweł Juszczyszyn żąda od swojej byłej żony części pieniędzy z programu Rodzina 500+; wystąpił o to do olsztyńskiego MOPS, uzasadniając to tym, że dzieci są naprzemiennie u niego i byłej żony. Po odrzuceniu żądania przez MOPS sędzia Juszczyszyn zaskarżył tę decyzję. Teraz będą mierzyć czas przebywania dzieci u obu rodziców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts