Wiedzą, że tego nie wygrają

  

Demonstracja obywatelska w obronie reformy sądów, w której wzięły udział dziesiątki tysięcy osób, zrobiła duże wrażenie nie tylko w Polsce, lecz także w UE, a właściwie na całym świecie. Pokazywały ją media od Australii po Meksyk. Wielkie wrażenie robi też społeczna akcja mejlingowa wyjaśniająca, o co chodzi w konflikcie wokół polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Siła argumentów i wielkie poparcie społeczeństwa nie pozostają bez wpływu na opinię unijnych polityków. Stara ekipa w Sądzie Najwyższym powoli zaczyna pakować manatki. Mamy już pierwszą dymisję, a będą zapewne kolejne. Mimo wysiłków opozycji nie udało się przywrócić do orzekania sędziego Juszczyszyna. I jestem przekonany, że nikt za niego nie będzie umierał. Nie będzie żadnych kar unijnych dla Polski. Gdyby nawet ktoś próbował nam zrobić krzywdę, to raczej miałaby ona symboliczny charakter, choć i w takie sankcje nie za bardzo wierzę. Obecna ekipa wygra spór o sądy dzięki temu, że ma poparcie społeczne. Za chwilę ta wygrana da bonus także w sondażach. By to uzyskać, trzeba być konsekwentnym i zachować spokój. Wielu sędziów jest zagubionych, tak jak zwykli ludzie. Powinni wiedzieć po prostu co dalej i obowiązkiem władzy jest im to powiedzieć.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts