Sobolewski potwierdza: Beata Szydło ponownie w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy

Planowana na sobotę konwencja otwierająca oficjalnie kampanię wyborczą Andrzeja Dudy była głównym tematem rozmowy w "Sygnałach dnia" Radiowej Jedynki. Jak zdradził poseł PiS Krzysztof Sobolewski, choć "jutro nie zostanie zaprezentowany oficjalnie sztab wyborczy Andrzeja Dudy" - "taki zespół funkcjonuje już dwa lata, więc tutaj nie ma niespodzianek, nie ma nowości". Pytany o to, czy prawdą są doniesienia medialne, jakoby sztab wyborczy prezydenta podzielony był na dwie części: programową (na czele z Beatą Szydło) i organizacyjną (kierowaną przez Joachima Brodzińskiego) - potwierdził udział w nich europoseł Szydło. - Pani premier cały czas była w tych zespołach i pracowała przy jednej, drugiej, trzeciej i teraz czwartej kampanii - powiedział.

You Tube

Jak zdradzają politycy z otoczenia prezydenta, sobotnia konwencja otwierająca kampanię wyborczą Andrzeja Dudy będzie efektowna. Usłyszymy podczas niej m.in. przemówienia kandydata, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber zaznaczył, że kampania prezydenta Andrzeja Dudy będzie się organizowała wokół takich filarów, jak rodzina, praca i bezpieczeństwo.

Tymczasem dzisiaj do  planowanej na jutro konwencji odniósł się na antenie Radiowej Jedynki poseł PiS Krzysztof Sobolewski, który potwierdził, że tym samym oficjalnie rozpoczyna się kampania prezydenta Andrzeja Dudy - "zaczynamy walkę o reelekcję".

Jutro nie zostanie zaprezentowany oficjalnie sztab wyborczy Andrzeja Dudy (...) Taki zespół funkcjonuje już dwa lata, więc tutaj nie ma niespodzianek, nie ma nowości. Ten zespół pracuje ciągle

- mówił gość Katarzyny Gójskiej w "Sygnałach dnia". Pytany o to, czy prawdą są doniesienia medialne, jakoby sztab wyborczy prezydenta podzielony był na dwie części: programową (na czele z Beatą Szydło) i organizacyjną (kierowaną przez Joachima Brodzińskiego) - potwierdził udział w nich europoseł Szydło.

- Pani premier cały czas była w tych zespołach i pracowała przy jednej, drugiej, trzeciej i teraz czwartej kampanii

- powiedział Sobolewski.

Pytany zaś o to, czy jutro usłyszymy program prezydenta, czy będzie to tylko prezentacja kandydata, poseł PiS stwierdził: "bardziej przychylam się do tej drugiej wersji, na szczegóły przyjdzie czas". - Na pewno będzie jeszcze jedna duża konwencja kandydata - dodał.

Wszystko co robiliśmy do tej pory, nasze działania w kwestiach społecznych,gospodarczych, nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie i współpraca z prezydentem. Większość sejmowa większością sejmową, ale ustawy podpisuje prezydent

- przypomniał.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#wybory prezydenckie 2020 #Krzysztof Sobolewski #PiS #Sygnały Dnia #Katarzyna Gójska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo