W sobotę Andrzej Duda znów zaskoczy. Szykuje się konwencja z wielką pompą

Andrzej Duda / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

To będzie coś, czego jeszcze nie było w Polsce. Ta konwencja przebije poprzednią. Planowana jest z wielką pompą, z wielkim rozmachem – powiedziała nam zaufana osoba z otoczenia prezydenta. W sobotę odbędzie się konwencja PiS, podczas której zostanie zainaugurowana kampania wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy.

Jutro podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w warszawskiej hali Expo Andrzej Duda oficjalnie rozpocznie wyścig o fotel prezydenta. Szczegóły wydarzenia są wciąż ustalane. Po mediach krąży informacja, że przemówienia wygłoszą prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Naszej redakcji udało się dowiedzieć nieoficjalnie, że na inauguracji kampanii wyborczej obecnych będzie ponad 2 tys. osób. Pojawić się mają żona oraz córka prezydenta Agata Kornhauser-Duda i Kinga Duda. Konwencja będzie czymś zupełnie nowym w polskiej polityce.  

– To będzie coś, czego jeszcze nie było w Polsce. Ta konwencja przebije poprzednią. Planowana jest z wielką pompą, z wielkim rozmachem. Zapewniam, że czegoś takiego państwo jeszcze nie widzieli

– powiedziała naszej redakcji nieoficjalnie osoba z otoczenia prezydenta.

Konwencja wyborcza Andrzeja Dudy z 2015 r. zdaniem wielu komentatorów była przełomowa. Pokazała zupełnie inny styl polityczny niż ten, do którego byliśmy w kraju przyzwyczajeni. Wielu czeka na to, czym tym razem zaskoczy prezydent. Tymczasem przypominamy, na czym polegał fenomen poprzedniej konwencji.  

– Było to coś innego, prezydent w amerykańskim stylu przedstawił swój program wyborczy, było to wydarzenie, które różniło się od pozostałych przede wszystkim koncepcją, było bardziej rozbudowane – powiedział nam szef komitetu wykonawczego PiS poseł Krzysztof Sobolewski.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koniec kwarantanny na japońskim wycieczkowcu

/ / By Alpsdake - This file has been extracted from another file: Diamond Princess (ship, 2004) and Port of Toba.jpg, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84753070

  

Na cumującym w pobliżu portu w Jokohamie statku wycieczkowym Diamond Princess nie obowiązuje już kwarantanna. Wcześniej na wycieczkowcu stwierdzono 542 przypadki zakażenia wirusem COVID-19.

Japońskie ministerstwo zdrowia podało, że w środę z pokładu powinno zejść ok. 500 zdrowych osób. Cały proces zamykania kwarantanny powinien zakończyć się w piątek.

Na wycieczkowcu, który wypłynął z Jokohamy 20 stycznia i wrócił 3 lutego, utknęło ponad 3,7 tys. osób, w tym ponad 2,6 tys. pasażerów z 56 krajów. Jest wśród nich trzech Polaków. Polskie MSZ informowało w ubiegłym tygodniu, że nie wykryto u nich koronawirusa.

Pierwszą osobą na statku, u której wykryto koronawirusa, jest 80-letni obywatel Chin. Został on 25 stycznia wysadzony na ląd w Hongkongu i przekazany służbom medycznym. W Hongkongu armator postanowił skierować statek do portu w Jokohamie i zorganizował badania lekarskie pasażerów oraz załogi.

Statek już w piątek zaczęły opuszczać pierwsze osoby w zaawansowanym wieku, u których testy na obecność koronawirusa dały wynik negatywny. W pierwszej kolejności zabierane były osoby cierpiące na chroniczne schorzenia oraz te, które nie miały okien w kajutach.

W nocy z poniedziałku na wtorek ze statku ewakuowanych zostało 328 Amerykanów, którzy z Japonii zabrani zostali dwoma wyczarterowanymi przez rząd USA samolotami. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych zostaną oni poddani kolejnej 14-dniowej kwarantannie w bazie sił powietrznych Travis w Kalifornii.

W grupie ewakuowanych Amerykanów jest 14 osób, u którycn stwierdzono zakażenia koronawirusem. Na pokładzie samolotu zostali oni umieszczeni w "specjalnej strefie izolacji".

Jak podkreślają agencje wycieczkowiec Diamond Princess jest największym skupiskiem osób zakażonych koronawirusem poza Chinami kontynentalnymi. 542 przypadki infekcji to więcej, niż jest stwierdzonych wszystkich zakażeń poza granicami Chin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts