Poseł PO zasłabł podczas wystąpienia w Sejmie. Natychmiast udzielono mu pomocy

zdjęcie ilustracyjne, / facebook.com/printscreen

  

W trakcie wystąpienia podczas debaty nad wnioskiem KO o wotum nieufności wobec ministra koordynatora służb specjalnych, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego na mównicy zasłabł poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki.

Pomocy natychmiast udzielili mu Władysław Kosiniak-Kamysz, funkcjonariuszka SOP oraz Cezary Grabarczyk.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki ogłosił przerwę.

Po przerwie inny poseł PO Marcin Kierwiński zaapelował o odłożenie debaty do następnego dnia, w związku z omdleniem posła na mównicy.

Sejm w czwartek rozpoczął debatę nad wnioskiem KO o wotum nieufności wobec ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Wniosek w imieniu klubu KO przedstawił lider PO Borys Budka, który stwierdził, że Kamiński "doprowadził do chyba największej w historii zapaści służb". 

W odpowiedzi poseł PiS Jarosław Krajewski podkreślił, że PiS będzie głosowało przeciw wnioskowi, ponieważ - jak ocenił - jest on "całkowicie bezzasadny, oparty na insynuacjach, kłamstwach i niesprawdzonych informacjach".

"Jest to tylko i wyłącznie polityczny atak opozycji spod znaku PO na ministra Mariusza Kamińskiego - jednego z najbardziej uczciwych i ideowych polityków w polskim życiu publicznym"

- mówił Krajewski.

"Państwa wniosek jest teraz kwintesencją totalnej opozycji. Maski opadły - widzimy dokładnie to samo, co było za Grzegorza Schetyny i teraz za Borysa Budki. Ten wniosek nie jest merytoryczny, dominują tutaj przypuszczenia zamiast faktów"

- dodał poseł PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl,


Chiny: Cofnięto akredytacje dziennikarzom "Wall Street Journal"

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/AbsolutVision/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Chińskie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało dziś, że władze ChRL anulowały akredytacje trzem dziennikarzom amerykańskiego dziennika "Wall Street Journal".

Jako "niedopuszczalne" nazwał MSZ ChRL amerykańskie działania wymierzone w chińskie media w Stanach Zjednoczonych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts