PO chce wotum nieufności dla Kamińskiego. Sakiewicz: „Idealnie weszli w miejsce postkomunistów”

Tomasz Sakiewicz, / TVP Info/printscreen

  

Platforma Obywatelska od swego zarania przynajmniej udawała, że chce zwalczać korupcję, a dziś niczym się nie różni od postkomunistów, idealnie weszła w miejsce, które zajmowali i kiedy widzimy postkomunistycznych polityków, którzy startują z list z PO, wtedy wszystko staje się jasne - mówił w programie "Minęła 20" w TVP Info gość Michała Rachonia redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska" i dziennika "Gazeta Polska Codziennie" Tomasz Sakiewicz. To komentarz, do wniosku opozycji o wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego.

Wniosek o odwołanie Kamińskiego złożyli posłowie Koalicji Obywatelskiej, którzy zarzucają mu m.in. "dewastowanie" i "wprowadzanie patologii" w służbach specjalnych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się jeszcze dziś wieczorem.

Wniosek opozycji ma związek z opublikowanymi przez CBA materiałami ws. willi w Kazimierzu Dolnym. Według służb, wynika z nich jasno, że willa należała do Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich.

- Takich spraw, które wybuchały w czasach SLD było dużo. To był powód, dla którego de facto ta formacja się zawaliła. Dzisiaj próbuje się odrodzić przez radykalny ruch lewicowy i resztki SLD, ale pamiętamy, że z 40 procent poparcia w 2001 roku i podwójnej prezydentury Kwaśniewskiego zjechali do zera

- zauważył gość Michała Rachonia, Tomasz Sakiewicz.

- Platforma od swego zarania przynajmniej udawała, że chce zwalczać korupcję, a dziś niczym się nie różni od postkomunistów, idealnie weszła w miejsce, które zajmowali i kiedy widzimy postkomunistycznych polityków, którzy startują z list z PO, wtedy wszystko staje się jasne. To jest partia, w której tak, jak w Orwellowskim finale nie można już rozróżnić zwierząt od pewnego typu ludzi, bo się wymieszali

- mówił redaktor Sakiewicz komentując wniosek o wotum nieufności wobec Kamińskiego.

- Ja opisywałem pierwszą największą aferę związaną z Kwaśniewskim - czyli wyprowadzenie pieniędzy z komitetu ds, młodzieży. Tam były konkretne zarzuty NIK-u i powinny być też prokuratorskie, ale kiedy ja dostarczyłem już dokumenty, wtedy sprawa była już przedawniona

- przypomniał Tomasz Sakiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zatrzymani pod zarzutem współpracy z terrorystami. "Byli pod ideologicznym wpływem"

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Uzbecka policja zatrzymała 21 osób podejrzanych o powiązania z organizacją islamistyczną działającą w Syrii. „Byli pod ideologicznym wpływem innego Uzbeka” - podano w komunikacie.

Jak podają siły bezpieczeństwa, mężczyźni byli pod "ideologicznym wpływem" członka organizacji Katiba al-Tawhid wal-Dżihad, mającej w swoich szeregach głównie obywateli państw Azji Środkowej.

„Zatrzymani mężczyźni planowali finansować tę grupę i do niej dołączyć”

- napisano w oświadczeniu policji.

Tysiące muzułmanów z państw byłego ZSRR przyłączyło się do różnych grup islamistycznych w Syrii i Iraku, kiedy dżihadystyczne Państwo Islamskie czasowo opanowało duże części terytoriów tych dwóch krajów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts