Po francusku i po włosku! Opublikujemy nowe wersje językowe listów o Polsce

zdjęcie ilustracyjne / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Trwa wielka akcja portalu Niezależna.pl oraz tygodnika „Gazeta Polska” - wysyłania listów, w których prezentujemy prawdziwą sytuację w Polsce, do europejskich polityków i dziennikarzy. Spotkała się ona z szerokim odzewem. W związku z tym już jutro zaprezentujemy kolejne wersje językowe listów, które będą Państwo mogli przesłać dalej.

Wczoraj portal niezalezna.pl opublikował formularz, dzięki któremu mogą Państwo łatwo wysłać e-mail w języku angielskim do europosłów, komisarzy EU i redakcji popularnych tytułów prasowych w krajach UE.

Jednak nie tylko po angielsku, bowiem przygotowaliśmy również niemieckojęzyczną wersję dokumentu. Czy Polacy mają prawo - tak jak choćby Niemcy - do własnego kształtowania wymiaru sprawiedliwości? Oczywiście, ale chyba nie wszyscy w Europie i w Niemczech chcą to przyznać. Pomóżmy im…

Na tym jednak nie koniec, bowiem jutro opublikujemy kolejne wersje językowe listów – francuską i włoską. NIE PRZEGAP!

Sukces akcji w dużej mierze zależeć będzie od naszych Czytelników! A wielokrotnie już udowodniliście Państwo, że zawsze można na Was polegać, gdy liczy się dobro Polski.

Już raz podobna akcja w obronie ówczesnego wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego przygotowana przez portal Niezależna.pl zaskoczyła polityków Unii Europejskiej i obiła się szerokim echem w mediach. Była wtedy możliwa tylko dzięki Waszej pomocy! Jesteśmy przekonani, że podobnie będzie i tym razem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl

Wczytuję komentarze...

Von der Leyen o "transformacji cyfrowej": Może napędzić gospodarkę i pomóc w rozwiązaniu wyzwań

Ursula von der Leyen / Fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

"W transformacji cyfrowej Europy nie chodzi o zyski dla nielicznych, ale o informacje i szanse dla wielu. Może to wymagać odpowiedniego prawodawstwa" - pisze przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w dzisiejszym wydaniu "DGP". Podkreśla, że "transformacja cyfrowa może napędzić gospodarkę i pomóc w znalezieniu rozwiązań globalnych wyzwań".

"Dziś jako normalność traktujemy to, że bierzemy antybiotyk, kiedy mamy infekcję, albo idziemy na prześwietlenie lub rezonans magnetyczny, by zdiagnozować uraz lub chorobę" - pisze szefowa KE. "I to są właśnie cuda, które zmieniły na lepsze bieg ludzkości" - dodaje.

"To wszystko dzieje się tu i teraz, w Europie. Ale chcę, żeby to był dopiero początek. I chcę, żeby stało się to normą w całym naszym społeczeństwie – od rolnictwa po finanse, od kultury po budownictwo, od walki ze zmianami klimatu po zwalczanie terroryzmu"

- zaznacza. Jak dodaje, jest to "wizja, która stoi za nową strategią cyfrową, przygotowaną przez Komisję Europejską".

"Wierzymy, że transformacja cyfrowa może napędzić gospodarkę i pomóc nam w znalezieniu rozwiązań globalnych wyzwań. Wierzymy, że obywatele powinni uczestniczyć w podejmowaniu lepszych decyzji na podstawie informacji uzyskanych z danych nieosobowych" - podkreśla.

"Chcemy, żeby takie dane były ogólnodostępne – dla podmiotów publicznych i prywatnych, małych i dużych, start-upów i gigantów. Pomoże to całemu społeczeństwu w optymalnym wykorzystaniu innowacji i konkurencji, sprawiając, że wszyscy skorzystamy z cyfrowej dywidendy"

- wskazuje von der Leyen.

"Transformacji cyfrowej nie można pozostawić przypadkowi" - przekonuje przewodnicząca Komisji Europejskiej.

"Musimy zadbać o to, żeby nasze prawa, prywatność i zabezpieczenia w sieci były takie same, jak poza nią. Po to, żebyśmy wszyscy zachowali kontrolę nad naszym własnym życiem i nad tym, co dzieje się z naszymi danymi osobowymi. Po to, żebyśmy mogli ufać technologii w tym, co mówimy i robimy. Żeby nowe technologie nie przyniosły ze sobą nowych wartości" - wskazuje.

"Rozumiem, dlaczego niektórzy pozostają sceptyczni, mają wątpliwości, a nawet patrzą na technologię z pesymizmem. Dlatego właśnie uważam, że potrzebujemy transformacji cyfrowej, która będzie europejska z założenia i z natury. Takiej, która odbuduje zaufanie tam, gdzie go brak, i wzmocni je tam, gdzie istnieje"

- zaznacza szefowa KE. Jak dodaje, "w tym celu m.in. wielcy komercyjni gracze cyfrowi muszą wziąć na siebie odpowiedzialność, w tym poprzez udostępnienie Europejczykom danych, które gromadzą".

"W transformacji cyfrowej Europy nie chodzi o zyski dla nielicznych, ale o informacje i szanse dla wielu. Może to wymagać odpowiedniego prawodawstwa"

- uważa von der Leyen. Jej zdaniem "optymalne wykorzystanie technologii cyfrowych i danych jest równie ważne dla dużych gałęzi przemysłu, co dla małych i średnich przedsiębiorstw".

"W tym celu musimy wyeliminować rozdrobnienie na naszym jednolitym rynku. Musimy połączyć siły – już teraz. Nie po to, żebyśmy wszyscy byli tacy sami, ale po to, żeby jak najlepiej wykorzystać naszą skalę i różnorodność – dwa klucze do sukcesu w innowacyjności" - przekonuje.

"Dlatego na odbywającym się w tym tygodniu szczycie Rady Europejskiej będę zabiegać o nowoczesny i elastyczny budżet UE, który zapewni inwestycje w naszą przyszłość – w badania, wdrożenia innowacyjnych rozwiązań i doskonalenie kwalifikacji, które pozwolą je zrealizować. To konieczne, jeśli chcemy, żeby Europa wiodła prym w dziedzinach o największym potencjale, takich jak dane i sztuczna inteligencja"

- podkreśla

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, DGP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts