UWAGA: dziś obchodzone są... Galentynki - święto kobiecej przyjaźni!

/ sweetlouise

  

Okazuje się, że obchodzone 14 lutego walentynki powoli zaczynają ustępować miejsca innym dziwnym tworom ludzkiej wyobraźni. W tym roku zatem dla tych z pań, które nie przepadają za "świętem miłości", jest alternatywa w postaci... święta kobiecej przyjaźni. Galentynki, bo taką nazwę otrzymało dzisiejsze "święto" - żeby było ciekawiej - zostały wymyślone w serialu!

Masz partnera, ale wolicie omijać szerokim łukiem zatłoczone restauracje w Dzień Zakochanych? Jesteś singielką i 14 luty działa na ciebie jak płachta na byka? I sparowanych i samotnych coraz częściej zniechęcają Walentynki, a to przez swoją kiczowatą otoczkę, wymuszane kupowanie prezentów. Już kilka tygodni przed tym świętem zmuszone jesteśmy myśleć, co kupić chłopakowi na walentynki

- czytamy na portalu kobietamag.pl. 

Okazuje się, że istnieje alternatywa w postaci... Galentynek:

O tym święcie zaczynają rozpisywać się media, a przyjaciółki ochoczo komentują je na Instagramie. O co chodzi? Najprościej – poświęć ten czas na spotkanie z koleżankami, bez względu na wasz stan cywilny i uczuciowy. Od teraz, o ile macie ochotę Walentynki to Galentine’s Day, czyli wielkie święto dziewczyńskiej przyjaźni. Piszecie się na to?

Skąd pomysł? Ponoć Walentynki są świętem niesprawiedliwym, bo nie dla każdego. Każdy ma natomiast przyjaciela. Galentynki ktoś musiał jednak nazwać i oferować im jeden dzień w roku. W Urban Dictionary zarezerwowano im 13 luty, dzień przed Walentynkami.  

To "święto" wymyśliła zaś... Leslie Knope z serialu „Parks and Recreation”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, kobietamag.pl


Wczytuję komentarze...


Grupa CIECH wspiera szpitale w regionie

/ https://ciechgroup.com/

  

Podkarpackie spółki z Grupy CIECH – Sarzyna i Żywice - pomagają szpitalom z regionu w walce z pandemią koronawirusa. Obie firmy przekażą pieniądze lokalnemu szpitalowi na zakup stanowiska do podtrzymywania funkcji życiowych.

Jak poinformowała Grupa w komunikacie, obie podkarpackie spółki odwołały konkurs grantowy, a 30 tys. zł przeznaczone zostaną dla lokalnego szpitala.

Jak podkreślił cytowany w komunikacie członek zarządu CIECH Sarzyna Wojciech Babski, sytuacja jest wyjątkowa, dlatego podjęta została decyzja o przeznaczeniu środków, zarezerwowanych pierwotnie na konkurs grantowy, na wyposażenie lokalnego szpitala w specjalistyczny sprzęt do podtrzymywania funkcji życiowych oraz ochrony zdrowia lekarzy i służb medycznych.

„W obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii, koncentrujemy wszystkie środki i siły na działaniach chroniących zdrowie i życie ludzi” – dodał.

Poza zakupem stanowiska do podtrzymywania funkcji życiowych, o łącznej wartości 42 tys. zł., spółka przekazała także 50 kombinezonów ochronnych na potrzeby lokalnej społeczności i przyłbice ochronne dla pracowników szpitala zakaźnego w Łańcucie. Spółka wyposażyła również lokalny samorząd, pracowników Grupy i ich rodziny w płyn dezynfekujący wyprodukowany w zakładzie.

W komunikacie zaznaczono, że Grupa CIECH we wszystkich lokalizacjach, w których ma swoje zakłady, podjęła działania na rzecz lokalnych społeczności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts