Katolicy z całego świata nie odpuszczają - trwają protesty ws. bluźnierczego filmu Netflixa

Obrazoburczego wideo do dziś nie zdjęto / fot. Netflix/mat.pras.

  

Wspierająca różnorodne społeczności na całym świecie platforma petycji online CitizenGo wzywa do masowego odsubskrybowania serwisu streamingowego Netflix, dopóki ten nie wycofa się z udostępniania w Polsce bluźnierczego filmu „Pierwsze kuszenie Chrystusa”. Największy streamingowy nadawca na świecie lekceważy powszechne wzburzenie swoją produkcją i liczne protesty. Pierwszą polską petycję z żądaniem usunięcia filmu podpisało ponad 1,5 mln osób, a równoległą petycję Change.org sygnowało ponad 2,3 mln ludzi z różnych zakątków świata.

Nowa akcja CitizenGo ruszyła w ubiegłym tygodniu. Składa się z czterech kroków. Jeśli ktoś jest abonentem platformy, wystarczy, że anuluje swoją subskrypcję, po czym w odpowiednim polu poinformuje o powodzie rezygnacji z płatności na rzecz Netflixa. CitizenGo radzi, by wpisać, że rozważa się „powrót do członkostwa platformy, ale dopiero po usunięciu »Pierwszego kuszenia Chrystusa«”. Drugim krokiem jest poinformowanie o sprawie jak największą liczbę osób. W trzecim etapie należy zadzwonić do Netflixa, by poinformować o „nieaktywowaniu swojego konta ponownie, dopóki »Pierwsze kuszenie Chrystusa« nie zniknie z platformy” (numer do polskojęzycznego Centrum Pomo- cy: 00 800 112 4392, linia telefoniczna dostępna jest od godz. 10 do 22). Ostatni element kampanii dotyczy osób, które posiadają konto na Twitterze. Chodzi o wysłanie tweeta do dyrektora generalnego Netflixa Reeda Hastingsa, wykorzystując hasztag #CancelNetflix.

Film nagrała przed Bożym Narodzeniem trupa komediowa Porta dos Fundos. Produkcja pokazała homoseksualnego Jezusa oraz wyuzdaną seksualnie Matkę Bożą palącą marihuanę.

Żądamy, by Netflix usunął bluźnierczy film ze swojej platformy!

– napisał 5 stycznia br. na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin, zwracając się tym samym do szefa platformy VOD.

Do protestujących z całego świata dołączył się ze swoim apelem prezydent Brazylii. 8 stycznia br. brazylijski sąd nakazał platformie VOD usunięcie bluźnierczego filmu.

Usunięcie produkcji jest korzystne nie tylko dla społeczności chrześcijańskiej, ale także dla społeczeństwa brazylijskiego, które jest głównie chrześcijańskie

– oświadczył w Rio de Janeiro sędzia Benedicto Abicaira. Decyzję tę na wniosek Netflixa zmienił brazylijski Sąd Najwyższy.

Obrazoburczego wideo do dziś nie zdjęto. Wcześniej Netflix dziewięciokrotnie usuwał poszczególne produkcje w wielu krajach pod naciskiem mediów, rządu i protestów społecznych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

CBA weszło do mieszkań prezesa NIK Mariana Banasia w Warszawie oraz Krakowie

/ CBA / cba.gov.pl

  

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do mieszkań prezesa NIK Mariana Banasia - podają dziś nieoficjalnie media. Jak podaje portal onet.pl, rewizje prowadzone są w mieszkaniach Banasia w Warszawie, w Krakowie i w krakowskim mieszkaniu jego córki.

Rewizje mają związek ze śledztwem dotyczącym oświadczeń majątkowych szefa NIK.

Wkrótce więcej informacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: onet.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts