Nowa akcja CitizenGo ruszyła w ubiegłym tygodniu. Składa się z czterech kroków. Jeśli ktoś jest abonentem platformy, wystarczy, że anuluje swoją subskrypcję, po czym w odpowiednim polu poinformuje o powodzie rezygnacji z płatności na rzecz Netflixa. CitizenGo radzi, by wpisać, że rozważa się „powrót do członkostwa platformy, ale dopiero po usunięciu »Pierwszego kuszenia Chrystusa«”. Drugim krokiem jest poinformowanie o sprawie jak największą liczbę osób. W trzecim etapie należy zadzwonić do Netflixa, by poinformować o „nieaktywowaniu swojego konta ponownie, dopóki »Pierwsze kuszenie Chrystusa« nie zniknie z platformy” (numer do polskojęzycznego Centrum Pomo- cy: 00 800 112 4392, linia telefoniczna dostępna jest od godz. 10 do 22). Ostatni element kampanii dotyczy osób, które posiadają konto na Twitterze. Chodzi o wysłanie tweeta do dyrektora generalnego Netflixa Reeda Hastingsa, wykorzystując hasztag #CancelNetflix.

Film nagrała przed Bożym Narodzeniem trupa komediowa Porta dos Fundos. Produkcja pokazała homoseksualnego Jezusa oraz wyuzdaną seksualnie Matkę Bożą palącą marihuanę.

Żądamy, by Netflix usunął bluźnierczy film ze swojej platformy!

– napisał 5 stycznia br. na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin, zwracając się tym samym do szefa platformy VOD.

Do protestujących z całego świata dołączył się ze swoim apelem prezydent Brazylii. 8 stycznia br. brazylijski sąd nakazał platformie VOD usunięcie bluźnierczego filmu.

Usunięcie produkcji jest korzystne nie tylko dla społeczności chrześcijańskiej, ale także dla społeczeństwa brazylijskiego, które jest głównie chrześcijańskie

– oświadczył w Rio de Janeiro sędzia Benedicto Abicaira. Decyzję tę na wniosek Netflixa zmienił brazylijski Sąd Najwyższy.

Obrazoburczego wideo do dziś nie zdjęto. Wcześniej Netflix dziewięciokrotnie usuwał poszczególne produkcje w wielu krajach pod naciskiem mediów, rządu i protestów społecznych.