Polskie MSZ o słowach Naryszkina. "Nie widzimy potrzeby komentowania"

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie widzi potrzeby komentowania każdej wypowiedzi przedstawicieli władz Rosji - fakty dotyczące historii są jednoznaczne - w ten sposób Biuro Rzecznika Prasowego MSZ skomentowało słowa dyrektora rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego Siergieja Naryszkina.

By Gnesener1900 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16078731

Naryszkin, który jest również przewodniczącym Rosyjskiego Towarzystwa Historycznego (RIO), nazwał deklarację polsko-niemiecką z 1934 r. o niestosowaniu przemocy "paktem o nieagresji", który zawierał "tajny aneks" mówiący o neutralności Polski w razie agresji niemieckiej. - To jest, w istocie Polska stała się milczącym wspólnikiem agresora już w 1934 roku - oświadczył Naryszkin w wywiadzie dla telewizji Zwiezda.

Szef SWR po raz kolejny bronił podpisanego przez ZSRR 23 sierpnia 1939 roku paktu Ribbentrop-Mołotow, nazywając go "wymuszonym krokiem władz radzieckich, ale krokiem przemyślanym".

Oświadczył, że "należy wspomnieć o wydarzeniach poprzedzających" podpisanie tego porozumienia. Według Naryszkina Wielka Brytania i Francja "pozwoliły Niemcom hitlerowskim odrodzić silną armię" i przejawiały "jawnie pronazistowską neutralność" wobec wojny domowej w Hiszpanii.

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie widzi potrzeby komentowania każdej wypowiedzi przedstawicieli władz Rosji - fakty dotyczące historii są jednoznaczne"

- oświadczyło Biuro Rzecznika Prasowego MSZ w odpowiedzi na pytanie PAP o słowa Naryszkina.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#MSZ #Siergiej Naryszkin

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo