Sowiecki dysydent o kłamstwach Kremla: rozpoczęła się niesamowita kampania propagandowa

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Piotr Galant / Gazeta Polska

  

Jak informowaliśmy dzisiaj, dyrektor rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego Siergiej Naryszkin stwierdził, że Polska była „milczącym wspólnikiem” Niemiec przed II wojną światową. To już kolejny z całej serii ataków na dobre imię Polski, a zapowiada się niestety ciąg dalszy. Do skandalicznych słów Naryszkina odniósł się prof. Nikołaj Iwanow, historyk z Uniwersytetu Opolskiego. - Rozpoczęła się masowa kampania oskarżania Polski o wymyślone winy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – powiedział prof. Iwanow.

Jak podkreśla historyk, „Związek Sowiecki był sprzymierzeńcem III Rzeszy przez dwa lata. Robił wszystko, żeby ułatwić niemiecką agresję za Zachodzie”. Józef Stalin liczył, że na Zachodzie będzie trwała wojna podobna tej, jaką była I wojna światowa – że Niemcy i Francuzi wykończą się w okopach, tak jak pod Verdun w 1916 roku.

„Stalin liczył na to, że potem zajmie gołymi rękami całą Europę. Polska podpisując układ o nieagresji z Niemcami chciała po prostu zabezpieczyć się przed niemiecką agresją. Później Niemcy ten pakt o nieagresji uznali za niebyły”

- wyjaśnia Iwanow.

„Wydaje mi się, że to co mówi Siergiej Naryszkin to jest to zamówienie polityczne. W Rosji teraz rozpoczęła się niesamowita kampania propagandowa. Każdy, kto może kopnąć Polskę poniżej pasa, robi to. Do tego chóru, który jest dyrygowany prawdopodobnie z Kremla, dołączył się szef wywiadu. Niestety, jeżeli szef państwa mówi, że Polska była jednym z winowajców rozpoczęcia II wojny światowej, to trudno się dziwić, że jego podwładni mówią mniej więcej to samo, a czasem jeszcze gorsze rzeczy”

– oświadcza Nikołaj Iwanow.

Siergiej Naryszkin, dyrektor rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR), w wywiadzie dla telewizji Zwiezda oświadczył, że przedwojenna Polska stała się „milczącym wspólnikiem agresora” podpisując w 1934 roku z Niemcami deklarację o niestosowaniu przemocy.

O wywiadzie poinformował w czwartek dziennik „Kommiersant”. Telewizja Zwiezda, podlegająca ministerstwu obrony Rosji, zamieściła fragment na swojej stronie internetowej w środę wieczorem.

Naryszkin, który jest również przewodniczącym Rosyjskiego Towarzystwa Historycznego (RIO) nazwał w wywiadzie deklarację polsko-niemiecką „paktem o nieagresji”, który zawierał „tajny aneks” mówiący o neutralności Polski w razie agresji niemieckiej. „To jest, w istocie Polska stała się milczącym wspólnikiem agresora już w 1934 roku” – oświadczył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...


19 ofiar porachunków gangów

/ joebamz

  

Co najmniej 19 osób zginęło w strzelaninie między gangsterami w stanie Chihuahua w północnym Meksyku, w jednym z największych starć gangów, które wstrząsają krajem w tym roku -poinformowały w sobotę lokalne władze.

Siły bezpieczeństwa znalazły 18 ciał w piątek wieczorem w miejscu strzelaniny w gminie Madera, a ranny mężczyzna zabrany z miejsca zdarzenia później zmarł z powodu odniesionych obrażeń, podało w oświadczeniu biuro prokuratora generalnego.

Prokuratura poinformowała także, że zabezpieczyła 18 sztuk długolufowej broni palnej, dwa pojazdy i dwa granaty, dodając, że poszukiwania uzbrojonych mężczyzn i dochodzenie w sprawie będą kontynuowane.

W piątek prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador powiedział, że przemoc wśród grup przestępczych utrzymuje się pomimo wybuchu epidemii koronawirusa w kraju.

„Wydawało się, że pod koniec marca, kiedy koronawirus stał się bardziej rozpowszechniony, będziemy mieli znaczną redukcję przemocy”, powiedział Lopez Obrador. „Niestety, to się nie potwierdziło”. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts