Rano na Kasprowym Wierchu odnotowano temperaturę minus 12 st. Celsjusza. Nad Tatrami zaświeciło słońce zachęcając do górskich wędrówek, jednak należy mieć na uwadze, że na tatrzańskich szlakach zalega świeży śnieg, a miejscami występują oblodzenia i jest ślisko. Jak informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego, na niektórych, mniej uczęszczanych szlakach, wciąż zalegają połamane przez wiatr gałęzie oraz pojedyncze drzewa. Są one na bieżąco usuwane. Powyżej górnej granicy lasu wiele szlaków jest przykrytych śniegiem.

W Gorcach również zalega gruba warstwa śniegu. Na najwyższym szczycie tego pasma - Turbaczu jest ponad metr śniegu, a termometry w czwartek rano wskazywały tam minus 6 stopni.

"Można spokojnie wybrać się na wyprawę w Gorce. Silny wiatr ustał. Warunki turystyczne są dobre, ale zalecamy używanie rakiet śnieżnych bądź nart turowych, gdyż nie wszystkie szlaki są przetarte"

- powiedział dyżurny ratownik Grupy Podhalańskiej GOPR.

Dodał on, że w Pieninach panują średnie warunki turystyczne. Chociaż na tamtejszych szlakach zalega mała ilość śniegu - od 10 do 30 cm, to popularne szlaki jak na przykład na Trzy Korony czy Sokolicę, miejscami przykrywa lód. Wybierając się na pienińskie szlaki warto mieć ze sobą nakładki antypoślizgowe raczki lub kijki.