Jak dodała GDDKiA, na sieci dróg krajowych pracuje 138 pojazdów do zimowego utrzymania.

Jak podano, błoto pośniegowe występuje w Podkarpackiem na dk 28 Zagórz – Przemyśl, a mżawka lub deszcz w województwach: pomorskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, mazowieckim, lubuskim. Jak podano, opady deszczu ze śniegiem występują na terenie woj. podkarpackiego i dolnośląskiego.

Zgodnie z podaną prognozą pogody, w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże z okresowymi rozpogodzeniami, po południu na zachodzie kraju wzrastające do całkowitego. Miejscami w północno-wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a na Suwalszczyźnie także śniegu. Wieczorem na krańcach południowo-zachodnich słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna od 2 st. C na Suwalszczyźnie, około 4 st. C w centrum, do 7 st. C na Dolnym Śląsku; chłodniej na obszarach podgórskich Karpat: od 1 st. C do 3 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, na południu w porywach do 55 km/h, nad morzem oraz na Pogórzu Karpackim okresami dość silny i w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, powodujący zamiecie śnieżne.