Minister Maląg deklaruje: 13. emerytura będzie świadczeniem corocznym

/ fot. Aleksander Mimier

  

13. emerytura po raz pierwszy wypłacona została w 2019 r., teraz będzie świadczeniem corocznym - potwierdziła dziś szefowa MRPiPS Marlena Maląg. „W tym roku trafi ona do emerytów i rencistów w kwietniu” - dodała.

Maląg przypomniała przy tym, że jest to świadczenie na poziomie minimalnej emerytury, czyli 1200 zł. Mówiła, że świadczeniem będzie objęte ponad 9,8 mln osób, co przekłada się na prawie 12 mld zł.

- Zapewniamy, że w miesiącu kwietniu świadczenie zostanie wypłacone

- podkreśliła Maląg.

Zwróciła przy tym uwagę na zarzut, o którym mówi opozycja, czyli że to świadczenie odbywa się kosztem osób niepełnosprawnych. "To nie jest prawda. Wszystkie programy, które zostały zapoczątkowane dla osób niepełnosprawnych (...), będą realizowane" – powiedziała. "Będziemy realizować je skutecznie" – dodała.

Szefowa MRPiPS w rozmowie na antenie TVP Info mówiła też o tym, jak obecny rząd dba o polskie rodziny, nie zapominając właśnie o seniorach. "Dbamy o polskie rodziny, pamiętając o solidarności międzypokoleniowej, o seniorach"– wskazała.

Zgodnie z ustawą "trzynastki" będą wypłacane w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe świadczenie. W 2020 r. będzie to 1200 zł brutto. Dodatkowe świadczenia będą wypłacane z urzędu. Większość osób otrzyma je wraz z kwietniową emeryturą lub rentą.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


W. Brytania: oto nowy lider Partii Pracy

/ Chris McAndrew / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)

  

Keir Starmer, który dotychczas w gabinecie cieni brytyjskiej Partii Pracy był odpowiednikiem ministra ds. brexitu, został nowym liderem tego ugrupowania.

Starmer był uważany za faworyta partyjnych wyborów, w których w decydującej fazie brały udział także posłanki Rebecca Long-Bailey i Lisa Nandy.

Dotychczasowy lider Jeremy Corbyn zapowiedział rezygnację po grudniowych wyborach parlamentarnych, gdy Partia Pracy osiągnęła najgorszy wynik, jeśli chodzi o liczbę miejsc w Izbie Gmin od 1935 roku.

Przedstawienie nowego lidera miało się odbyć na specjalnej konferencji, ale została ona odwołana z powodu epidemii koronawirusa. O wynikach kandydaci, członkowie partii i media zostali poinformowani mailem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts