Utrzymany w czarno-białej kolorystyce spot rozpoczyna stwierdzenie: "Partia hejtu odwraca kota ogonem”. W tym momencie pojawia się postać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a logo PiS obraca się. Charakterystyczna głowa orła w koronie zmienia się w kota. "Od lat Polacy muszą znosić obelgi" - słyszymy dalej. Pada słynne już zdanie prezesa PiS z jednego z wieców tej partii: "Cała Polska z was się śmieje" i dopowiedzenie obecnego europosła Joachima Brudzińskiego: "komuniści i złodzieje!".

W materiale Platformy przypomniano też sytuacje, gdy przed laty gwizdano na ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- W szeregach PiS jawnie mówiono o linczu na nim. Mówiono o urzędującym wówczas prezydencie, tu cytat: "bydle musi się podlansować"

- słyszymy.

W kolejnej części spotu nawiązano do poniedziałkowych obchodów 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem w Pucku i Wejherowie, gdzie grupa manifestantów próbowała zakłócić wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy.

- I nagle szok, prezydent Duda spotkał ludzi nastawionych krytycznie do jego prezydentury i łamania konstytucji. Były gwizdy, były okrzyki. Ktoś w obozie władzy poczuł ukłucie

- pada komentarz, a następnie wypowiedź posłanki PiS Anny Kwiecień: "to jest po prostu haniebne".

Materiał PO kończy odpowiedź na zadane chwilę wcześniej pytanie o "granice hipokryzji": "Otóż tam, gdzie ty powiesz: dość".

Niedługo po publikacji spotu, internauci zaczęli masowo przypominać wypowiedzi sprzed lat, m.in. sławetne słowa Schetyny o „pisowskiej szarańczy” czy kpiny ze śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.