Tego spotu nie zaliczą do udanych... PO chciała uderzyć w PiS, jednak internauci szybko odkurzyli pamięć

  

Gdzie są granice hipokryzji obecnej władzy? - pyta Platforma Obywatelska w opublikowanym dziś spocie. Po projekcji chaotycznie wybranych materiałów wzywa, by powiedzieć „dość” Prawu i Sprawiedliwości. Internauci lawinowo publikują nagrania obnażające totalną opozycję. Przypomniano m.in. "pisowską szarańczę" w wykonaniu ówczesnego lidera PO Grzegorza Schetyny.

Utrzymany w czarno-białej kolorystyce spot rozpoczyna stwierdzenie: "Partia hejtu odwraca kota ogonem”. W tym momencie pojawia się postać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a logo PiS obraca się. Charakterystyczna głowa orła w koronie zmienia się w kota. "Od lat Polacy muszą znosić obelgi" - słyszymy dalej. Pada słynne już zdanie prezesa PiS z jednego z wieców tej partii: "Cała Polska z was się śmieje" i dopowiedzenie obecnego europosła Joachima Brudzińskiego: "komuniści i złodzieje!".

W materiale Platformy przypomniano też sytuacje, gdy przed laty gwizdano na ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- W szeregach PiS jawnie mówiono o linczu na nim. Mówiono o urzędującym wówczas prezydencie, tu cytat: "bydle musi się podlansować"

- słyszymy.

W kolejnej części spotu nawiązano do poniedziałkowych obchodów 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem w Pucku i Wejherowie, gdzie grupa manifestantów próbowała zakłócić wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy.

- I nagle szok, prezydent Duda spotkał ludzi nastawionych krytycznie do jego prezydentury i łamania konstytucji. Były gwizdy, były okrzyki. Ktoś w obozie władzy poczuł ukłucie

- pada komentarz, a następnie wypowiedź posłanki PiS Anny Kwiecień: "to jest po prostu haniebne".

Materiał PO kończy odpowiedź na zadane chwilę wcześniej pytanie o "granice hipokryzji": "Otóż tam, gdzie ty powiesz: dość".

Niedługo po publikacji spotu, internauci zaczęli masowo przypominać wypowiedzi sprzed lat, m.in. sławetne słowa Schetyny o „pisowskiej szarańczy” czy kpiny ze śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Konserwatyści z Oregonu mają dosyć rządów lewicy

zdjęcie ilustracyjne / Capri23auto CC0

  

Grupa konserwatystów z rządzonego przez Demokratów Oregonu chce zmian granic, aby dwa hrabstwa z tego stanu przenieść do sąsiedniego Idaho, gdzie władze sprawują Republikanie. W ten sposób miałoby powstać „Wielkie Idaho”.

Grupa otrzymała wstępną zgodę z obu hrabstw, Josephine i Douglas - informuje portal Fox News. Celem konserwatystów jest teraz zebranie odpowiedniej liczby podpisów, by w tej sprawie głosować w listopadowym referendum.

- Wiejskie hrabstwa są coraz bardziej oburzone prawami władz Oregonu, które zagrażają naszym źródłom utrzymania, przemysłowi, portfelom, prawu do broni i wartościom. Próbowaliśmy ich przegłosować, ale (mieszkańcy) wiejskich terenów w Oregonie nie są tak liczni i nasze głosy zostały zignorowane. To nasza ostatnia deska ratunku

- mówi Mike McCarter, jeden z przywódców grupy.

Partia Demokratyczna ma obecnie w Oregonie większość w stanowym parlamencie. Z jej szeregów wywodzi się także gubernator tego stanu na północnym-zachodzie USA.

Zmiana stanowych granic wymagałaby zgody ze strony Kongresu USA oraz władz parlamentów Idaho oraz Oregonu.

Nie jest to pierwsza propozycja zmiany granic na zachodzie USA. W 1941 roku mieszkańcy południowego Oregonu wraz ze swoimi sąsiadami z północy Kalifornii chcieli utworzyć stan Jefferson. Tym razem konserwatyści z Idaho proponują, by część Kalifornii przyłączyła się do „Wielkiego Idaho”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts